Zara`dan Flamenko Albümü!

"Zara ve İstanbul Flamenko 5'lisi"

Zara`dan Flamenko Albümü!

Türk Müziği ve Türk Halk Müziği yorumcusu Zara, Türkiye'nin en iyi flamenko müzisyenleri ile bir araya gelerek, " Zara ve İstanbul Flamenko 5'lisi" adlı yeni çalışmasıyla dinleyicilerin karşısına çıktı.
10 adet çok sevilen Türküleri flamenko aranjesiyle dinleyicileriyle buluşturan Zara, böylece türküleri farklı bir kanaldan daha geniş kitlelere sevdirmeye amaçlıyor. Zülfü Livaneli'nin bestesi "LeylimLey"'in, Aşık Mahzuni Şerif'in "Çeşmi Siyahım'ı, sözleri Neşet Ertaş'a ait olan "Bahçe Duvarından Aştım"ı ve bir çok sevilen türküleri flamenko ezgileriyle farklı bir lezzetle dinlemek isteyenlerin arşivlerine koyacakları çalışma şu sıralar tüm müzik marketlerdeki yerini almış durumda...

ZR Müzik etiketiyle ve DMC ‘nin dağıtımında dinleyicilerine ulaşan albümün bir de tanıtım videosu çekildi. Yurt içinde ve yurt dışında bu konseptle de konserler vermeyi planlayan Zara, Türkiye'nin en iyi , en yetenekli flamenko müziği yapan müzisyenleriyle bir araya geldi. Yaklaşık beş aylık bir çalışmanın ürünü olan albümde özellikle flamenko olarak aranje edilebilecek türkülerin seçilmesi dikkat edildi.

 

Ramo (Anonim)
Adaletin Bu mu Dünya (Söz-Beste: Ali Ercan)
Gel Ey Seher (Söz:Fikret Goca Müzik:Polad Bülbüloğlu)
Leylim Ley (Müzik:Ömer Zülfü Livaneli Söz: Sabahattin Ali)
Çeşmi Siyahım (Söz-Beste: Aşık Mahzuni Şerif)
Ben Bir Anayım (Söz:Zara Beste: İstanbul Flamenko 5'lisi)
Bahçe Duvarından Aştım (Söz:Neşet Ertaş Beste: Muharrem Ertaş)
Şu Karşıdaki Dağda (Anonim)
Eski Evin Merteği (Anonim)
Iğdır'ın Al Alması (Anonim
Portakal Çiçeği (Enstrümantel Beste:İstanbul Flamenko 5‘lisi)

 

Yorumlar

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur