Yeni MP3 formatı: MXP4

Yeni MP3 formatı: MXP4

Paris merkezli Musinaut, müzik dosyalarına yeni özellikler ekleyen yeni bir format geliştirdi. MXP4 isimli dosyalarda şarkının yanında şarkı sözleri, konser haberleri ve resimler gibi eklentiler bulunuyor.

Yaratıcılarına göre MXP4 sanatçının kaydettiği müziği interaktif ve birden fazla duyuya hitap eden bir deneyim haline getiriyor.

MXP4 formatındaki şarkıları dinlemek için şirketin geliştirdiği kendi bedava oynatıcı yazılımını indirmek gerekiyor. MXP4 dosyalarında ayrıca şarkıların farklı versiyonları bulunabiliyor ve bu versiyonlar arasında aralıksız geçiş yapmak mümkün olabiliyor.

Kendi MXP4 dosyalarını yapmak isteyen yaratıcı kullanıcılar da 279.99 pound karşılığında MXP4 Creator isimli editörü satın alabiliyor.

Future Music dergisinden Daniel Griffiths, bu fikri oldukça akıllıca bulduğunu belirtiyor. Griffith, bu fikrin kullanıcılar için fazla geniş bir konsept olmasından endişe ettiğini de sözlerine ekliyor. Griffith'e göre format o kadar ilginç olmasa da fikir genel olarak oldukça heyecan verici.

Böylesi bir format dinleyicinin şarkının bazı enstrümanlarını açıp kapatabilmesine imkan verirse gerçekten de interaktif bir hale gelebilir. Format hakkında ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.  

http://www.mxp4.com/

Yorumlar

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur