TRT İstanbul Radyosu Atatürk'ü andı!

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) çalışanları, 10 Kasım Atatürk'ü anma günü ve Atatürk haftası'nda tarihi TRT İstanbul Radyo binasında özel bir tören düzenledi.

TRT İstanbul Radyosu Atatürk'ü andı!

10 Kasım Atatürk'ü anma günü ve Atatürk haftası ile ilgili yapılan Törende, TRT İstanbul Radyo Müdürü Dr. Kenan Bölükbaş, TRT Haber Müdürü Emin Gökçegöz başta olmak üzere tüm TRT çalışanları yer aldı.

Tören, 09:05'te çalan siren sesinin ardından saygı duruşuna geçilmesi ile başladı. Saygı duruşunun hemen sonrası İstiklal Marşı okundu. Tören, Atatürk'ün ölümünün 79. yıldönümü ile ilgili yapılan konuşmalar ile son buldu.

TRT RADYO

Törende konuşan İstanbul Radyo Müdürü Dr. Kenan Bölükbaş, "Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Devlet Adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılarak ebediyete intikal edişinin 79. yıldönümünde büyük bir özlem, saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

Bilindiği gibi Gazi Mustafa Kemal Atatürk bütün yaşamı boyunca yenilgi tanımayan büyük bir komutandır.

Osmanlı Devleti'nin son yıllarından kurtuluş Savaşı'nın sonuna kadar bir çok cephede askeri harekâtlara katılmış, harp tarihine geçen büyük savaşlar yönetmiş, üstün askeri dehası, yüksek komutanlık becerisi ve çok sevdiği halkından aldığı güçle bütün bu savaşlardan zaferle çıkmayı başarmıştır.

Yüce Önder Atatürk; TRT İstanbul Müdürlüğü çalışanları olarak, Yüreğimizde taşıdığımız vatan ve millet sevgisi ile görevimizin başında ve yüce milletimizin hizmetindeyiz. Size olan sevgimiz, saygımız ve milletimiz her geçen gün daha da artarak sonsuza kadar sürecektir. Ruhunuz şad olsun" dedi.

TRT RADYO

Yorumlar

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur