RTÜK Diyarbakır`da Seminer Düzenliyor.

Yerel ve bölgesel yayın yapan medya hizmet sağlayıcılarına yönelik seminer için işte detaylar:

RTÜK Diyarbakır`da Seminer Düzenliyor.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, 21 Mayıs 2012 tarihinde Diyarbakır'da yerel ve bölgesel yayın yapan medya hizmet sağlayıcılarına yönelik eğitim semineri düzenleyecektir. Seminere Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Davut Dursun ile Üst Kurul Üyeleri Hülya Alp, Esat Çıplak, Dr. Abdulvahap Darendeli, Süleyman Demirkan, Dr. Hamit Ersoy ve Doç. Dr. Ahmet Yıldırım katılacaklardır.
İki oturum halinde gerçekleşecek seminerin, Üst Kurul Üyesi Dr. Hamit Ersoy'un başkanlığındaki ilk oturumunda, Başkan Yardımcısı Arslan Narin "Yeni Dönemde Temel Düzenlemeler ve Yayıncıların Hukuki Sorumlulukları", RTÜK İzleme ve Değerlendirme Dairesi Başkanı Nurullah Öztürk "Yerel Yayıncıların Başlıca İhlalleri ve Temel Yayın İlkeleri", Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkan YardımcısıDr. Ercan Şimşek "Televizyon Yayınlarının Sağlık Açısından Değerlendirilmesi" başlıklı sunumlarını yapacaklardır.
Üst Kurul Üyesi Doç. Dr. Ahmet Yıldırım'ın Oturum Başkanı olacağı öğleden sonraki bölümde ise İzin ve Tahsisler Dairesi Başkan Yardımcısı Necmi Kapıcı "Yayın Lisansına İlişkin Düzenlemeler ve Sayısal Yayıncılığa Geçiş Hazırlıkları",TV 24 ve Star Gazetesi Güneydoğu Bölge TemsilcisiŞeyhmus Çakan "Ulusal Medyadaki Haberlerin Güneydoğu'daki Yansımaları",Adıyaman ASU TV Program Yapımcısıİskender Korkut "Yerel Yayıncıların Başlıca Sorunları"konularında konuşmalar yapacaklardır. Program sonunda Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Prof. Dr. Davut Dursun toplantı hakkında genel değerlendirmede bulunacaktır.
Seminere, Diyarbakır, Elazığ, Malatya, Bingöl, Tunceli, Batman, Siirt, Mardin, Şanlıurfa, Adıyaman, Gaziantep ve Kilis illeri ile ilçelerinde yayın yapmakta olan yerel ve bölgesel medya hizmet sağlayıcılarının temsilcileri katılacaktır.
Seminer programı için ayrıntılar www.rtuk.org.tr'de.

Yorumlar

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur