Radyo Müzik`te

Levent Dörter; Radyo Müzik Rings Avm stüdyolarında Refik Sarıöz'ün konuğu oldu.

Radyo Müzik`te

Rings Avm'de gerçekleşen programda öne çıkan başlıklar şöyle;

"Uzun ve sağlam yol en güzeli"

"Hadi şarkısının sözü müziği Zeki Güner'e ait. Bana çok süpriz şekilde geldi. Zeki ile beraber arkadaş ortamında otururken ona sitem ettim. Çok slow şarkı yapıyorsun hızlı şarkıya ihtiyacım var dedim. 4 yıl önce yazmış bu şarkıyı, 4 yıl önceki maillere döndük, oradan bulduk. O şarkının nakarata geçişi bende bağımlılık yaptı. Sabah Zeki'yi aradım şarkıyı istedim. Takdir edildiğimi görüyorum, şarkım listelerde var. Benim İstanbul'a geldiğimde seçtiğim yol da buydu ben müzisyen bir adamım. Tabiki her müzisyen parlamak ister ama en güzel yol uzun ve sağlam yol. Mesela Gökhan Tepe ve Burcu Güneş her zaman istikrarlı şekilde güzel müzik yapmaya devam ettiler. Örnek aldığım yol bu uzun soluklu yol."

"Radyoculara muhtacız"

"Radyocularla aram iyi çünkü ben samimi bir adamım. Burnum havada hiç olmadı olmaz da. Bizler sizin gibi müziği seven radyoculara muhtacız. Bizim müziğimizi sevenlerimize ulaştırmanın en büyük yolu radyo çünkü radyo her yerde var. Onun için birbirimizle her zaman sıcak bir ilişki kurmamız lazım. Hatta radyocu arkadaşlarımızı sadece albüm çıkarttığımızda aramamalıyız öncesinde de fikir almalıyız."

"Buz efsane şarkıydı"

"Single'ın isim annesi babası Soner Sarıkabadayı ile İrem Derici. Onlar yüzünden bu haldeyiz yoksa ben esasında albümcüyüm. Soner Sarıkabadayı baya abartmıştı, 100 liralık benzin alana Buz albümü bedava gibi şeyler yapmıştı ama çok iyi tanıtımdı. Buz efsane şarkıydı gecede beş kere söylüyordum."

"Pizza karşılığı dört saat şarkı söylüyordum"

"Ben elime ilk gitarı alıp pizza karşılığı şarkı söylemeye Ankara'da başladım. Sonuçta kimse senin sesin harikaymış gel şarkı söyle demez. Sen şansını zorluyorsun; benim bir ekibim var onlarla birlikte müzik yapabilir miyiz diyorsun, adam diyor ki; gelin yapın ama burada bir bütçe yok karın tokuluğuna olur. Pizza karşılığı 4 saat şarkı söylüyordum."

 

Yorumlar

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur