Power Türk'ün Sözleşmesi Tehlike'de mi?

Power Türk'ün Sözleşmesi Tehlike'de mi?

Power Grup’un kliplerini ilk kez Kral TV’de yayınlatan sanatçılara ambargo uygulama kararı müzik yapımcılarının büyük tepkisini çekti. 

MÜYAP Başkanı Bülent Forta Power Grup’a bir yazı gönderdi ve boykotun devam etmesi halinde grubun müzik yapımcılarıyla yaptığı sözleşmelerin 15 gün içinde fesh edileceğini bildirdi. Forta, “Biz hiçbir grubun yayın politikasına karışmayız ama kliplerini ilk kez Kral TV’de yayınlatan sanatçıların tüm eserlerine yönelik yasaklama kararına da meslek birliği olarak onay vermeyiz. Bu bir boykottur ve bu boykot devam ettiği taktirde biz de sözleşmeleri iptal edeceğimizi bildirdik. Power Grup’tan arkadaşlar da bize ‘Yarından itibaren yasağı kaldırıyoruz’ dedi” diye konuştu.

Bu duruma en büyük tepkiyi gösteren müzik şirketlerinden DMC Genel Müdürü Samsun Demir, “Bir müzik kanalı bütün müzik sektörünü karşısına alarak yaşayabilir mi? Bir kere onların niye klipleri ilk kez bize vermiyorlar diye kendilerini eleştirmesi gerekiyor. Eğer yasak devam ederse biz de ona göre hareket edeceğiz” dedi. Avrupa Müzik’in ortağı Deniz Erdem ise “MÜYAP Başkanı Forta gereken cevabı verdi” açıklamasını yaptı.

Yorumlar

  1. 4 Ağustos 2011 Perşembe

    powe grup komik doğrusu. Tekelcilik kendilerine uygulanınca yandım anam, ama onlar yaparken iyiydi.

    Kaç sanatçının şarkılarını yayınlamadılar, kaç sanatçının klibini yayınlamadılar. Hatta kaç sanatçı sırf power yayınlasın diye onların sevdiği yönetmenlerle çalışmak zorunda kaldı. Power Turk tekelciliği türk popunda baslatanların en büyüğüdür. VE maalesef bugün türk popunda birbirinin aynısı müzikler varsa buna biraz da onlar katkı saglamıştır.

    Şimdi söylediklerinde haklılar elbette ama onlarda kendi cartellerini çözmeliler.

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur