PopTürk'ten bir ilk daha!

PopTürk'ten bir ilk daha!

PopTürk internet sitesinden CD kalitesinde aynı zamanda bilgilendiriyor. Yayında çalan sanatçının fotoğrafı sayfada gösterilirken, sanatçıya ait en güncel haberler ve biyografileri de 'Bilgi penceresi'nden akıyor.

Bu mantıkla; PopTürk'te yayınlanan reklamlar normal radyolardan dinlenirken, aynı zamanda internet sitesinden de on binlerce kişi tarafından detaylı olarak incelenebiliyor. Reklamın sesi siteden işitsel olarak algılanırken, ürüne ait kampanya fotoğrafı ekranda algıyı tamamlıyor, bir yandan da kampanyaya ait daha detaylı bilgi, 'Bilgi penceresi'nden akan yazı tekniğiyle sunuluyor. Böylece kısıtlı sürelerde anlatılmak istenenlerin tamamının yansıtılamadığı spotlarda, eklenmek ve altının çizilmesi istenen bilgiler bu pencereden anlatılabiliyor.

Yöntemin daha önce uygulanmamış olması, kullanıcının dikkatini daha çabuk çekip, ilgisini kampanya üzerinde yoğunlaştırmasını sağlıyor. Bazı reklamlarda ise fotoğraf penceresi daha farklı kullanılabiliyor; reklama ait tv spotunun story board'u, ilgili pencereden arka arkaya gösterilerek yayınlanıyor. Yani kısaca, reklam spotunun foto-filmi canlandırılıyor, konuşma kısımları ise altyazılarla veriliyor. Hazırlanan fotoğraf kareleri spotun süresine göre sıralanacağından, görsel kareler reklamın ses spotuyla eş zamanlı olarak bitiyor. Yeni bir reklam başladığında, önceki reklam hikayesini tamamlamış oluyor.

Aldığımız bilgilere göre bu yöntem PopTürk'te bir süre sonra klipler için de uygulanacak ve radyoda çalan şarkının klibi, aynı şekilde kare kare yayınlanacak.

PopTürk player

Yorumlar

  1. 20 Mart 2009 Cuma

    Helal olsun valla...işte olay budur,teknojiyi ardına alan yenilikçi bu tavrı tebrik ediyorum...

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur