Pana medya fonu için düğmeye bastı

Pana Holding borsaya açık Denge Holding'in hisselerini satın aldı. Kazandıklarını halkla paylaşacaklarını belirten holding başkanı Şaşmaz, "Medyada da bir fon oluşturacağız" dedi

Pana medya fonu için düğmeye bastı

Pana Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Raci Şaşmaz, Denge Yatırım Holding toplam sermayesinin yüzde 48.50'sine denk gelen, borsada işlem görmeyen nitelikteki A ve B grubu paylarını satın aldıklarını söyledi. Gayrimenkul alanındaki yatırımları hızlandıracaklarını belirten Şaşmaz, medya ve eğlence sektöründe de bir fon oluşturup Türkiye'yi yurtdışında ifade edebilecek projelere imza atmak istediklerini kaydetti. Şaşmaz, yılsonuna hisse kadar satışına çıkacaklarını bu şekilde kazandıklarını halkla paylaşacaklarını ifade etti.

GAYRİMENKULE 2 MİLYAR $
Gayrimenkul ve medya yatırımlarını sürdüreceklerini belirten Şaşmaz, "İnsanların her alanda yatırım yapabileceği bir hedef ile yoldayız. 5 yıllık bir projeksiyonumuz var. Hepsinin tamamlanması 5 milyar TL civarına geliyor" dedi. Pana Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mahir Şaşmaz ise, 5 yılda gayrimenkul alanında 2 milyar dolar ciro hedeflediklerini söyledi. Yurtdışına açılmayı da planladıklarını anlatan Şaşmaz, "Yurt ve sağlık kompleksi alanlarında da projeler yapacağız. Katarlı ortağımız Al Bawakir ile yeni projelere girmeyi planlıyoruz" diye konuştu.

TÜRKİYE'DE YÜKSEK BİR İÇ TALEP VAR
Katarlı Al Bawakir Grubu'nun Başkanı Mahmur Al Bawakir ise, "Türkiye her zaman Katar için önemli bir ülke olmuştur. Burada müthiş bir iç talep var ve biz buna güveniyoruz" dedi. Pana Yatırım Holding'in finans işlerinden sorumlu Atilla Kurama ise, özellikle medya fonu kurulması konusunda büyük heyecan içerisinde olduğunu söyledi. Kurama, bu alanda bir de teknopark kurma hedeflerinin olduğunu sözlerine ekledi.

 

Yorumlar

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur