Oda Akustik Ölçüm ve Düzeltme Sistemi

Oda Akustik Ölçüm ve Düzeltme Sistemi

Produksiyonun kalitesine etken olan en kritik faktörlerden biri monitör sisteminizin doğruluğudur. Aslında, hoparlör ve oda akustiği birleşimi müzik produksiyon zincirindeki en zayıf halkayı oluşturmaktadır. Monitörler bir odaya yerleştirildiği zaman çevresindeki duvarlar, tavan, mobilyalar ve diğer objeler sesi yansıtır, emer ve oda içerisinde o odaya özel komplex distorsiyonlar oluşturarak monitörlerinizi dizayn edildikleri doğruluktan uzaklaştırırlar, siz de prodüksiyonunu yaptığınız müzikten çok odanızın sesini duymaya başlarsınız.

IK Multimedia, ses ekolizasyonu dalında öncü şirketlerden Audyssey ile oda akustiğinin yarattığı distorsiyonları düzeltmenize çok yardımcı olacak, düşük maliyetli ve mobil bir sistem üretti: ARC System

ARC System DAW(Dijital Ses İstasyonu) temelli herhangi bir stüdyo için en gelişmiş çözümü sunmaktadır. Profesyonelce kalibre edilmiş mikrofonu, ses bilgisini alıp odaya uygun düzeltmeyi yapan yazılımı ve bir çok sequencer ile uyumlu plug-ini birleştirmekte ve bu teknoloji de stüdyonuzun sesini sonsuza dek geliştirmektedir.

ARC, stüdyonuzun tüm dinleme noktalarındaki akustik bilgiyi ölçen devrimsel Audyssey MultEQ® teknolojisine sahiptir. Daha sonrasında bu bilgi odanın akustik problemlerinin doğru bir tanımlaması için birleştirilir. Equalizer çözümü ise piyasadaki herhangi bir doğrulama equalizer ürününden daha efektif ve verimli bir biçimde zaman ve frekans cevap problemlerini düzeltir. Sonuç, miksinizin temiz ve güvenilir reprodüksiyonudur. Stüdyonuzdaki akustik sıkıntılardan bağımsız, kaydettiğiniz, mikslediğiniz veya mastering uygulamanız anında temiz ve güvenilir bir hale gelerek, stüdyonuzun karakteri sonsuza dek gelişir.

ARC System Ölçüm Yazılım Özellikleri:

-Otomatik çok-nokta oda ölçüm sistemi, Audyssey MultEQ® teknolojisi
-ARC System mikrofonu ile kullanıldığında ölçüm keskinliği: +/- 1.5 dB
-Çalışma için 48kHz gereksinimdedir (sadece ölçüm)
-Windows için ASIO, Mac OSX için CoreAudio Ses donanımı gerekliliği
-ARC Sistem Düzeltme Plug-In de açılmak üzere ölçüm kayıt setlerinin kayıdı

ARC System Düzeltme Plug-In Özellikleri:

-Audyssey MultEQ® teknoloji çoklu platform yüksek kalite Frekans VE Zaman doğrulama prosesörü
-ARC System mikrofon ile düzeltme keskinliği: +/- 1.5 dB
-Düzeltme prosesör çözünürlüğü: 32 bits floating point
-Düzeltme prosesör örnekleme frekans desteği: 32kHz - 96kHz
-Dört hedef eğrisi
-Grafiksel Frekans cevabı

Yorumlar

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur