Nihat Doğan Bombaladı...

Geçtiğimiz günlerde Hop Dedik Ayhan'a Konuk Olan Nihat Doğan...

Nihat Doğan Bombaladı...

İki parçalık yeni single'nın tanıtımı için uzun bir aradan sonra Türkiye Radyolarında ilk kez Radyo Turkuvaz'da; Hopdedik Ayhan Show'a katılan Nihat Doğan yine esti gürledi.Hopdedik Ayhan'ın sorularını yanıtlayan ve dinleyicilerden gelen mesajlara da cevap veren Nihat Doğan yeni Survivor'dan,Eurovision'a,film projesinden taklit tartışmasına kadar bir çok konuda ilginç açıklamalar yaptı.BU SINGLE'LIN GELİRİ VAN'DA Kİ ÇOCUKLARA....

Alışmışlar yıllardır en iyi sanatçı susan ve halkın sorunlarına duyarsız olan sanatçıdır diye.Ben bunlardan değilim,Van'ı bir çok kişi unuttu ama ben unutmadım.İki şarkılık albümümün tüm satış geliri oradaki çocuklara hediye olarak dönecek,bir ay sonra bu hediyeleri takdim etmek için Van'a gidiyorum.


YENİ SURVIVOR'I İZLEMEME GEREK YOK!

Ben katılana kadar Survivor'ı hiç izlememiştim, bundan sonrakileri de izlemeyi düşünmüyorum.Yeni katılacak isimler kim olursa olsun benim katıldığım Survivor'ın üstüne çıkacaklarını zannetmiyorum.Nihat Doğan'lı Survivor ve Nihatsız Survivor diye artık ikiye ayrılması lazım bu yarışmanın.Kısaca N.Ö survivor,N.S survivor diye açıklayalım bu durumu.Yani Nihat'dan önce ve sonra...

PASCAL NERDE GÖRSE "BABA" DİYOR SONRA ARKAMDAN KONUŞUYOR!

Ben hayat boyunca şunu felsefe edindim. Eylemlerin ile söylemlerin bir olacak. Ben bunu yapıyorum,hiç kıvırmadım.Pascal beni nerde görse koşuyor ve "baba baba" diye boynuma sarılıyor,sonra orda burada üç beş kelimelik Türkçesi ile arkamdan konuşuyor.Ben adada vatanımı seviyorum derken Pascal bana şov yapıyor diyordu,aynı kişi baktım Türk bayrağı ile sokaklarda dolaşıyor.


DERYA BÜYÜKUNCU,VERDİĞİN SÖZÜ TUT OKULU YAP!

Yarışma içinde Derya'ya dedim ki, gel ödülü kim kazanırsa yüzme havuzlu bir okul yaptıralım.Ve sen gel bu okulun başında dur yeni Derya'lar yetiştir.Ben uzun süre bu konuda sustum,belki Derya olimpiyatlara gider,milli meseledir konuşmayayım dedim.Ama gelinen noktada ne olimpiyat var nede okul. Sözünde dur Derya,okulu yaptır.Son olarak Derya'ya sözüm "lafa gelince esersiniz,icraata gelince pamuk şekersiniz"...Takipçisiyim ama okulu yapamayacak biliyorum,başlasın inşaatında ben çalışacağım söz.

FİLMİMDE OKAN BAYÜLGEN VE EROL KÖSE'Yİ GÖRMEK İSTİYORUM!

Bu hikayeyi ben üç sene önce yazmıştım.Kısmetse bu yaz sonu çekmeyi planlıyorum.Okan Bayülgen'den ricam oldu ayrıca Erol Köse'ye de bir rol yazdım..Ben Okan'ı çok seviyorum biliyorum ki oda beni seviyor.O'na dedim ki Okan ben seni hiç kırmadım ne zaman çağırsan geldim.Bende şimdi senden bir şey isteyeceğim. Bir hayalim var, sinema filmi yapacağım.Bu filmde seninde rol almanı istiyorum dedim.O'da merak etme Ferdi Tayfur'la; Ata Demirer'in düştüğü duruma düşmeyiz dedi.


FERDİ TAYFUR HAKLIDIR!

Bu konuda fazla derine inemeden şunu söylemek isterim.Ferdi Tayfur bu ülkeye bir daha gelmez. Ferdi Tayfur bu tartışmada haklıdır.Adamın işi gücü yok o kadar sağlık sorunu varken basın karşısına çıkacak ve böylesi bir iş için kendisini savunacak.Ferdi Tayfur son derece karakterli biridir.Üzüldüm keşke bu tartışma yaşanmasaydı,konu adalete intikal etti artık söz mahkemenindir.


TAKLİDİMİ YAPARAK BENİ İTİBARSIZLAŞTIRMAYA ÇALIŞIYORLAR!

Özellikle son bir aydır bu taklit konusunda rahatsızım.Yürümeyi öğrettiklerimiz bizi geçme çabasına girdiler.Taklidimi yaparak paralar kazandılar buna hiçbir şey demedim.Ama bunlar benim pazarlamacı taklidimi yapınca artık yeter dedim.Bunlar taklidimle bal ve krem satıyorlar,ben balcı mıyım kremci miyim kardeşim.Ayıptır!Bu zoruma gitti.Bundan sonra kimse taklidimi yapamaz!Bunlar beni itibarsızlaştırarak kariyerimi zedeleme çabasındalar.Yetenek Sizsiniz'de adam çıkmış "insanlar üç şekilde doğar" diyerek aklınca espri yaptı,millet buna inandı.Hatta Fatih Altaylı'nın programına çıktım Fatih Bey bile bu sözü sen mi söyledin dedi.Fatih Altaylı bile bu sözün bana ait olduğunu sanmış.


EUROVISON'DA ROCK'ÇILARIN NE İŞİ VAR?

Can Bonomo'nun şarkısı iyidir kötüdür o tartışılır. Ama benim anlamadığım geçmiş yıllarda rock müzik yapanlar bu yarışmaya katıldı ve yarı finali bile geçemediler.Pardon da bu Rock'çıların yarışmada işi ne? Bu yarışmanın neden bu kadar büyütüldüğünü de anlamıyorum.Bu bir kültür showroom'udur.Burada tereciye tere satmak yerine gelin kendi türkülerimizle gidelim.Can'ın şarkısının içinde bağlama varmış,iyide komik oluyor.Yıllar önce söyledim "zurna olacaksa yarışmaya biz gideriz,elimize mendil alıp halay çekeriz".Örneğin ben Kenan Doğulu gibi pop okuyamam,Kenan'da elinde mendil bizim gibi halay çekemez.Bu yarışmalarda bizim zurnayı,bizim bağlamayı hiç uymayacak şekilde şarkılarının içine koymasınlar.Gideceksen onların popuyla git.Bizden bir şeyler ekleyeceksen de kusura bakma o iş bizim işimiz.Örneğin keşke Kıraç gitseydi,tamam oda rock ama en azından Anadoludan türkü okuyor.

 

Yorumlar

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur