Link Cihazı Süresi Uzatılıyor mu?

Link Cihazı Süresi Uzatılıyor mu?

31 Aralık 2008'de dolacak olan standart verici ve radyo link uygulamaları ile ilgili sürenin 1 yıl daha uzatılması için RATEM girişimlerini hızlandırdı.

RATEM, geçtiğimiz günlerde İstanbul BTK Bölge Müdürlüğü'nde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu Başkanı Dr. Tayfun ACARER, Kurul II. Başkanı Galip ZEREY, Kurul Üyesi Ahmet Hamdi ATALAY, BTK İstanbul Bölge Müdürü İbrahim BAYRAKTAR ile yapılan görüşmeler sonrasında 31 Aralık 2008'de dolacak olan standart verici ve radyo link uygulamaları ile ilgili sürenin 1 yıl daha uzatılması talebini iletmişti. Dünde Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırımla görüşen RATEM Yönetim Kurulu Başkan ve üyeleri, radyo televizyon kuruluşlarının yaşanan ekonomik krizle birlikte alım güçlerinin azaldığını ve link cihazı ile ilgili süresinin 1 yıl daha ötelenmesi için telepte bulundu.

Radyocuyuz.com olarak edindiğimiz bilgilere göre Ulaştırma Bakanının konuya olumlu yanaştığı ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile radyo link cihazlarıyla ilgili sürenin uzatılması konusuyla ilgili olarak tekrar değerlendirme yapılacağını ve 1-2 gün içerisinde de bir açıklama yapılabileceğini belirtti.

Radyo ve Televizyon kuruluşlarımızın önemle takip ettiği Link Cihazı konusuyla ilgili olarak gelişmeleri RADYOCUYUZ.COM sayfalarından takip edebilirsiniz.

:::::::::RADYOCUYUZ.COM ÖZEL HABER:::::::

Yorumlar

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur