Link Cihazı Alım Süresi Uzatıldı!

Link Cihazı Alım Süresi Uzatıldı!

RATEM'in özellikle Ulaştırma Bakanı Binali YILDIRIM ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu Başkanı Dr. Tayfun ACARER'le yaptığı görüşmeler neticesinde 31 Aralık 2008'de dolacak olan standart verici ve radyo link uygulamaları ile ilgili süre 1 yıl daha (31 Aralık 2009'a kadar) uzatıldı.

RATEM Üyeleriden gelen yoğun talep nedeniyle bir süredir 31 Aralık 2008'de dolacak olan sürenin uzatılması yönünde görüşmeler yapıyordu.

Bu talep, 24 Kasım'da İstanbul BTK Bölge Müdürlüğü'nde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu Başkanı Dr. Tayfun ACARER, Kurul II. Başkanı Galip ZEREY, Kurul Üyesi Ahmet Hamdi ATALAY, BTK İstanbul Bölge Müdürü İbrahim BAYRAKTAR ile yapılan görüşme, ardından 27 Kasım'da Ankara'da Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkan Yardımcısı Ahmet Hicabi ERDİNÇ le yapılan görüşme ve nihayetinde 23 Aralık'da Ulaştırma Bakanı Binali YILDIRIM'a yapılan ziyarette detaylarıyla iletilmişti.

RATEM, Radyolink Cihazları Standart Uygulaması süre uzatımını, yayıncılara getireceği maliyetin yanı sıra, yeni yürürlüğe giren Elektronik Haberleşme Kanunu çerçevesinde yapılacak yeni düzenlemeler, RATEM'in Ortak Anten Kulesi ve Verici Tesisleri Projeleri, küresel ekonomik krizin ülkemizi de etkilemeye başlaması ve bundan en fazla yayın kuruluşlarının etkilenmesi gibi nedenlerle talep etmekteydi.

Yorumlar

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur