İletişimcilere müjdeli haber

İletişimcilere müjdeli haber

Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Eğitim Dairesi Başkanı Ayhan Özçelik, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile ortaklaşa yürüttükleri medya okuryazarlığı dersinin seçmeli dersler arasında ilk sırada yer aldığını söyledi.

Medya okuryazarlığı dersini şimdilik sosyal bilgiler öğretmenlerinin verdiğini kaydeden Özçelik, "Medyayı bilen, okuyan, anlayan ve bu alanda uzman olan İletişim Fakültesi mezunlarının dersi vermesi en büyük dileğimizdir. Sanıyorum gelecek yıl bu konuda önemli adımlar atılacak" dedi.

Radyo Televizyon Üst Kurulu  (RTÜK) ile Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği  'Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürleri Eğitim Semineri' sona erdi. Alanya'ya bağlı Kargıcak  Beldesi'ndeki  Goldcity Turizm Kompleksi'nde gerçekleştirilen seminerin kapanış toplantısında, 81 ilin Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü'ne sertifikaları verildi.

Seminerde konuşan Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Eğitim Dairesi Başkanı Ayhan Özçelik, MEB ile ortaklaşa yürüttükleri Medya Okuryazarlığı dersinin en önemli projelerinden biri olduğunu söyledi. Medya okuryazarlığı dersinin sosyal bilgiler öğretmenlerinin verdiğini belirten Özçelik, "Bu öğretmenleri ders konusunda periyodik olarak bilgilendiriyoruz. Ama iletişim fakültesi mezunlarının bu dersi vermesi yönünde talepleri var, MEB'nın da çalışmaları var. Bizim de isteğimiz bu yöndedir. Ancak iletişim fakültesi mezunlarının bu dersi verebilmesi için MEB'in bünyesinde olmaları gerekiyor. Zannediyorum gelecek yıl bu gerçekleşecek" diye konuştu

Yorumlar

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur