Facebook'ta yeni güvenlik: Yüz tanıma teknolojisi

Sosyal medya devi Facebook, yeni bir güvenlik önlemi geliştiriyor.

Facebook'ta yeni güvenlik: Yüz tanıma teknolojisi

Facebook, yüz tanıma teknolojisi ile hesapları güvende tutmayı amaçlıyor.Facebook, platformunda güvenliği üst seviyeye taşıyacak yeni bir güvenlik özelliği üzerinde çalışıyor. Sosyal medya devi, Apple'ın yeni iPhone modellerinde kullandığı gibi kendisine ait bir yüz tanıma teknolojisi geliştiriyor. Facebook'un yeni geliştirdiği yüz tanıma teknolojisi sayesinde, kullanıcılar hesaplarını daha kolay kurtarabilecek ve geri alabilecekler. Mevcut durumda hesabına herhangi bir nedenle ulaşamayan kullanıcılar, Facebook'a e-mail yoluyla başvurarak hesaplarını geri alabiliyorlardı. Yüz tanıma teknolojisiyle beraber bu durum tarihe karışacak.

Facebook yüz tanıma özelliği ile hesabınızı geri kazanmak için kullanılacak bir güvenlik önlemi olarak geliştiriliyor. Şirket tarafından doğrulanan özellik sayesinde hesap kurtarma işlemi hızlı ve kolay bir hale getirileceği söyleniyor. Opsiyonel olarak sunulacak yüz tanıma özelliği için mevcut kullandığınız cihaz ile giriş yapmanız gerekiyor.

Yüz tanıma teknolojisi verimli bir şekilde kullanılmaya başlar ve hackerlar tarafından altadılmazsa, Facebook bu özelliği daha fazla kişi için kullanıma açmayı planlıyor. Sosyal medya devi yıllardır kilitlenen hesaplar içi farklı yöntemler sunmaya çalışıyor.

Biyometrik verilerle akıllı cihaz ve hesap güvenliği üzerine bir çok çalışma mevcut. Samsung'un retina taraması, iPhone X ile tanıtılan FaceID gibi teknolojiler hali hazırda kullanılıyor. Facebook'ta bu teknolojilere ayak uyduracağa benziyor.

 

Yorumlar

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur