Ersoy Dede Best FM'de!

Ersoy Dede Best FM'de!

2020 yılında TRT1 kanalında ana haber sunucusu olarak görev yapan gazeteci ilk ulusal yayıncılığını yaptığı Best FM mikrofonlarıyla 27 aradan sonra yeniden buluştu.

Bir süredir radyo mikrofonlarından uzak kalan gazeteci Ersoy Dede sosyal medya hesaplarından Best FM'in efsane programı ile hafta içi her sabah saat 7:30'da, "Ersoy Dede ile Konuşan Türkiye" ismiyle yayında olacak.

BEST FM SESSİZLİĞİNİ BOZDU
2022 yılı itibarıyla İstanbul haricinde ki bütün karasal yayınlarını geçici olarak kapatan radyo sadece İstanbul'da dinleyicileriyle buluşuyordu. 1 Mart 2024 itibariyle İstanbul ile birlikte Ankara, İzmir, Bursa, Adana ve Kocaeli'de tekrar karasal yayına başlayan radyo istasyonu sektöre yeni bir heyecan getirdi.

ERSOY DEDE YUVASINDA
"Türkiye'nin, Dünyanın nabzını birlikte tutacağız. Konuşulmayanı konuşacak, sorulmayanı soracağız..." diyerek yeniden Best FM'de ki radyo yayınlarına başlayan Ersoy Dede 1975 yılında Zonguldak'ta dünyaya geldi. Gazetecilik mesleğine memleketinde yayın yapan Adalet gazetesinde adım atmıştı. Dede, 1992 senesinde İstanbul'a taşınmış; sırası ile muhabir, editör vb. birçok görevde çalışmalar gerçekleştirmiştir. Özellikle radyoculuk yönü kuvvetli olan ünlü isim yaptığı yayınlar ile kısa sürede zirveye tırmanmayı başarmıştır. İlk olarak Ulusal yayın yaptığı Best Fm'in sonrasında Show Radyo, Power Fm, Radyo Kozmos, İstanbul Fm ve NTV Radyo'da editör ve spiker olarak çalıştı.

SESLİ GAZETE EFSANESİ
Özellikle Best Fm bünyesinde uzun seneler sürdürdüğü "Sesli Gazete" isimli program ile açık ara zirvede yer almış; ayrıca Radyo 99'da Artı Haber ve İstanbul Fm'de ise Aktüel Haber programları ile isminden söz ettirmiştir.
1997 senesinde, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından en başarılı gazeteci ödülüne layık görülen yayıncı diğer bir yandan da gençlik döneminde uzun süre amatör gruplar ile tiyatro çalışmalarında yer aldı.

Son yıllarda ise televizyon ekranlarda adından söz ettiren başarılı gazeteci Ersoy Dede, NTV, Habertürk ve Haber 7 kanallarında programlar hazırlayıp sundu. Kanal 6 ekranlarında Gece Baskısı, Habertürk ekranlarında Uyandırma Servisi ve Haber 7 kanalında Bugün ve Bıçak Sırtı isimli programlar ile başarılı yayınların altına imzasını atan Dede; Ülke Tv ‘de Ana Haber Bülteni ve bir süre ise Flash Tv ekranlarında Haftasonu Ana Haberi sundu.

TRT 1 ANA HABER SUNUCUSU
Ersoy Dede'nin Cafe Siyaset internet sitesinde, artihaber.com ve rota haber portallarında makaleleri yayınlandı. Kaçırılan gazetecilerin yaşadıklarını konu alan Suriye'de 70 Gün isimli belgeseli TRT Haber'de ilgiyle takip edildi. Bir süre yeni Akit gazetesinde sonra Star gazetesinde köşe yazıları yayımlandı. 24 Tv'de Esas Mesele isimli programı sunan Ersoy Dede, 7 Eylül 2020 tarihinde TRT1 kanalında ana haber sunucusu olarak görev yaptı. Dede, Best Fm'de tanıştığı fotoğraf sanatçısı Didem Özlem ile evli; 2008 doğumlu Ebru ve 2001 doğumlu Deniz isimlerinde iki evladı vardır.

Meslektaşımıza ve Best Fm'e hayırlı olsun.

Yorumlar

  1. 14 Mart 2024 Perşembe Erhan Tekin

    Uzun yillardir, kaliteli haber ve arastirmalari, onurlu durusu, zor donemlerde tehlikeli bolgelerde cesaretle haber yapmasi, az bulunur isin ehli habercilerden. Her kanal her radyo sana yakisir, yeter ki izleyebilelim, dinleyebilelim.

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur