Bir Yılda 30 Milyon TL Ek Gelir

Geçen yıl Koton mağazalarında hayata geçirilen Koton Radyo, Koton markasına 30 milyon TL ek gelir sağladı.

Bir Yılda 30 Milyon TL Ek Gelir

Geçen yıl Koton mağazalarında hayata geçirilen Koton Radyo, Koton markasına 30 milyon TL ek gelir sağladı. İlk önce 30 Koton mağazasında denenen radyo yayınları, Kasım 2010'da tüm mağazaları kapsayacak şekilde genişletildi. Koton merkez ve Koton Cevahir olmak üzere iki farklı mekanda kurulan stüdyo ile internet üzerinden yayın yapan Koton Radyo'nun yılda mağazaları ziyaret eden 70 milyon dinleyicisi var.

Karasal yayın yapan hiçbir radyonun ulaşamadığı bu sayı farklı markaları da cezbetmeye başladı. Koton Radyo yayına geçtiğinden bu yana hiç tanıtımı yapılmadığı halde, Koton'un doğrudan rakibi olmayan başka markalardan da işbirliği talepleri gelmeye başladı.

KOTON Yönetim Kurulu Eşbaşkanı Gülden Yılmaz, radyonun müşteriyle olan ilişkide interaktif olanaklar sunduğunu, kendilerine ve Koton markasına rakamlara da yansıyan katkılar sağladığını söyledi. Gülden Yılmaz "Koton Radyo, bir yıl gibi kısa bir sürede %5 oranında, rakamsal olarak ifade edecek olursak 30 milyon TL gibi ek ciro sağladı. Ayrıca mağaza çalışanlarının doğum günlerini kutlamaktan, evlenen, anne-baba olanları tebrik etmeye kadar müşterilerinin yanı sıra çalışanlarımızla da çok sıcak ilişki kurma fırsatı sundu" dedi.

Koton'un perakende sektörü ve mağazacılıktaki inovatif projelerinin önümüzdeki günlerde de devam edeceğinin altını çizen Gülden Yılmaz, "Modada olduğu gibi, projelerimizde de hızlı bir süreç yaşıyoruz. Bir süredir yakın ilgi alanımız sosyal medya... Müşterilerimizin hayatında ürünlerimizle olduğu kadar, projelerimizle de büyük yer edineceğimiz bir döneme adım attık" dedi

Yorumlar

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur