Batı Yakası'ndan ilk albüm

Batı Yakası'ndan ilk albüm

Batı Yakası, vokalde Korhan Çelik, davulda Ergün Yıldız, elektro gitarda Can Bezgen ve bas gitarda Altuğ Şenkal’dan oluşuyor. Müzik hayatlarının yanı sıra üyelerinin üçünün üniversite eğitimine devam etmekte olduğu grup, 2003 yılında kuruldu. Çanakkale’de çeşitli mekanlarda sahne alan grup 2008 yılında Rock’n Dark Express Rock Müzik Yarışması’nda Türkiye birincisi olunca yarışma ödülü olan albüm çalışmaları başladı.

Prodüktörlüğünü şarkı yazarı/müzisyen/prodüktör CEM ÖZKAN’ın üstlendiği "Batı Yakası" adlı ilk albümün kayıtları ve mix’leri SoundCheck Stüdyosu’nda gerçekleştirildi. Aylar süren titiz bir çalışma sonucunda tamamlanan albümde BATI YAKASI’na süpervizör olarak Uğur Arslantürkoğlu (Gece Yolcuları) ve Göktuğ Şenkal (DörtXDört) gibi ünlü müzisyenler eşlik ederken, konuk müzisyen olarak Cellissima grubundan Gülyar Balcı viyolonseliyle yer aldı. Mastering’i New York Sterling Sound’da Steve Fallone tarafından yapılan albümün çıkış şarkısı “4 Gün Önce”nin Devrin Usta tarafından çekilen video klibinde Batı Yakası’na Ukraynalı model Maria ve Emre Zengin eşlik ettiler. Grubun fotoğrafları Serkan Eldeleklioğlu imzası taşıyor, albümün kapağını ise Aptülika çizdi.

   Batı Yakası Ocak – Mayıs 2009 tarihleri arasında Rock’n Dark Express 2009 Rock Müzik Yarışması kapsamında Ankara, Trabzon, İzmir, Çanakkale, Eskişehir, Antalya, İstanbul ve Adana’da sahne aldı. 9 Mayıs’ta İstanbul’da Büyük Final’de New Model Army grubundan önce; ayrıca Mayıs ayı boyunca Eskişehir, İstanbul, Ankara ve Çanakkale’de üniversite şenliklerinde de sahne alarak şarkılarını müzikseverlerle paylaştılar.

Batı Yakası'nın söz ve müzikleri kendilerine ait 10 şarkıdan oluşan "Batı Yakası" adlı ilk albümü PMD YAPIM tarafından hem fiziki hem de dijital olarak piyasaya sunuldu. Albümdeki şarkıların genel konuları aşk, hayatı ve düzeni sorgulama, umut olarak özetlenebilir. Albümde ayrıca grubun arkadaşları Ali Erdem Şimşir ile birlikte Çanakkale Zaferi’ne ithafen yazdığı bir şarkı da var: “Son Nefes”.

Yorumlar

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur