Annelerin yüzde 70'i her gün mobil oyun oynuyor

AdColony'nin Nielsen'le gerçekleştirdiği "Türkiye'de Annelerin Mobil Oyunlarla İlişkisi" araştırması sonuçlarına göre;

Annelerin yüzde 70'i her gün mobil oyun oynuyor


Türkiye'de annelerin % 70'inden daha fazlası her gün mobil oyun oynuyor. 18-35 yaş arası genç annelerde bu oran yüzde 80'e kadar çıkıyor. Anne oyunları arasında en popüler olanlar ise şöyle sıralanıyor: Bilgi oyunları, puzzle'lar ve strateji oyunları.

 

Oyun oynarken annelerin en çok tercih ettiği teknolojik cihaz ise % 96'lık oranla akıllı telefonlar. Araştırmada haftada bir gün oyun oynadığını söyleyen annelerin oranı ise % 17.5 oldu.

anneler mobil oyun
Anne oyunları arasında en favorisi bilgi oyunları
Araştırmada annelerin neler oynadığına bakıldığında ise; % 52.5 oranla bilgi oyunları ilk sırada, % 33.8'le puzzle'lar 2. sırada ve % 33 oranla strateji oyunları 3. sırada yer aldı. Araştırma sonuçlarına göre; ilk 3 kategoriyi sırasıyla okey, tavla gibi masa oyunları ve macera aksiyon oyunları takip etti.

anneler mobil oyun

Annelerin en çok tercih ettiği teknolojik cihazlarda sahiplik durumuna bakıldığında % 99.8'lik oranla akıllı telefonlar açık ara birinci oldu. Tercih edilen diğer teknolojik cihazların ise %57.8 oranla masaüstü/dizüstü bilgisayarlar, % 31 kullanım oranı ile tablet cihazlar olduğu ortaya konuldu.

anneler mobil oyun

Annelerin % 96'sı akıllı telefonlarından aktif olarak oyun oynadıklarını dile getirirken, tablet cihazlarından mobil oyun oynadıklarını söyleyene annelerin oranı % 24 oldu.

anneler mobil oyun

Annelere mobil oyun oynarken aynı zamanda neler yaptıkları, hangi zamanlarda oyun oynamayı tercih ettikleri de soruldu. Araştırmaya katılan anneler, mobil oyunları en yüksek oranla evde dinlenirken, rahat oldukları zamanlarda oynamayı tercih ettiğini ifade etti.

anneler mobil oyun

Araştırma sonuçlarına göre; anneler en çok evde dinlenirken, müzik dinlerken, televizyon izlerken ve yemek yaparken mobil oyun oynamayı tercih ediyor.

anneler mobil oyun

AdColony CEO'su Volkan Biçer, "Annelerin akıllı cihazlarında oyun oynayanların sadece çocuklar olmadığını, annelerin nasıl oyunlar sevdiğini gösteren araştırmayla mobil oyuncular arasında belki de en az tanıdıklarımızdan biri olan anneleri daha iyi anlayabilme imkanı bulduk" dedi.

 

Yorumlar

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur