AlphaTrack - USB Sequencer Kontrol Yüzeyi

AlphaTrack - USB Sequencer Kontrol Yüzeyi

Frontier Design Group ürünü AlphaTrack, kompakt ve etkileyici paketi içerisinde yaratıcı kontroller sunmaktadır. Masaüstünüze sığabilen bu kontrol yüzeyi ile yüksek-çözünürlük sürgüsünü kontrol edin, gerçek potansları çevirin, ileri geri sarın, kısacası parmak uçlarınızda olmasını istediğiniz herşeyi AlphaTrack aracılığıyla daha yaratıcı ve üretken bir biçimde kazanırken masaüstünüzden çokta fazla yer kaybetmeyeceksiniz.

AlphaTrack, gerçek 10-bit çözünürlükte dokunmatik motorize 100mm sürgüsü ile yumuşak ve doğru seviye kontrolü sağlamaktadır. AlphaTrack bu üründen önce sadece binlerce dolarlık cihazlarda bulunabilen 3 adet gene dokunmatik çözücü içermektedir. Bu çözücüler kanal ve plug-in parametrelerine erişiminizi sağlarken 32 karakterli arkadan aydınlatma likit kristal ekranı size dokunuşunuzla değişen detaylı bilgi verecektir. Bu çözücüler pan, EQ, plug-in ve otomasyon gibi değişkenlere çabuk etki etmenizi sağlayacaktır.

AlphaTrack'in en önemli kontrol özelliklerinden bir diğeri ise dokunmatik jog ve shuttle bandıdır. Bir parmağınızı band üzerinde gezdirin ve projenizin zaman çizgisi buna bağımlı olarak hareket etsin. İkinci parmağınızı aynı band üzerine koyun, bu sefer zaman çizginizin shuttle hızını ayarlayın. İki parmağınızla birden büyütme özelliklerini kullanırken parmaklarınızdan birini kaldırın ve diğer parmağınızı gezdirerek istediğiniz noktaya erişin. Ayrıca bu bandın sağ ve sol tarafına parmaklarınızla hafifçe vurarak projenizin sağ ve sol işaretçilerini istediğiniz noktaya kaydırın!

AlphaTrack bilgisayarınıza sadece bir USB kablo ile bağlanırken gücünüde burdan alarak dizüstü bilgisayarlarınızla birlikte de rahatça kullanılabilir. AlphaTrack ayrıca kolay kayıt erişimi için arka panelinde birde ayak-anahtarı bağlantısı içermektedir.

Teknik Özellikler

İşletim Sistemi: Windows XP (SP2 tercih edilen), Mac OSX 10.3.9 veya üzeri

Bilgisayar Arayüzü: Güçlendirilmiş USB2.0 veya USB1.1 port (gücü olmayan ağ üzerinden kullanılması önerilmez)

Kullanıcı Arayüzü: 100mm dokunmatik sürgü, 32 karakter LCD, 3 adet basılabilir fonksiyonlu çözücü / Anahtarlar: REW, FFWD, STOP, PLAY, RECORD, SHIFT, MUTE, SOLO, REC-ARM, FLIP, IN, OUT, LOOP, PAN, SEND, EQ, PLUG-IN, AUTO, F1, F2, F3, F4 / Ledler: RECORD, SHIFT, MUTE, SOLO, REC, FLIP, IN, OUT, LOOP, PAN, SEND, EQ, PLUG-IN, AUTO, F1, F2, F3, F4

Güç: USB (adaptör gereksinimi yok)

Yazılım Desteği: Pro Tools, SONAR (4+), Reason (3.01+), Cubase (3.02+), Nuendo (3.02+), Digital Performer (5+), Final Cut Pro, Soundtrack Pro, REAPER (yeni yazılımlar zaman içerisinde eklenecektir)

Yorumlar

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur