Yasemin Şefik`in Konuğu Mehmet ERDEM Oldu!

2si 1 arada programının bu haftaki konuğu “Hakim Bey” şarkısıyla çıkış yapan Mehmet Erdem'di.

Yasemin Şefik`in Konuğu Mehmet ERDEM Oldu!

Her hafta bir ünlünün konuk olduğu Yasemin Şefik ile 2si 1 arada programının bu haftaki konuğu Mehmet Erdem'di. "Hakim Bey" şarkısıyla çıkış yapan Mehmet Erdem zirve basamaklarını hızla tırmanmaya devam ediyor. Bu hafta kendisini stüdyoda ağırladığımız, aynı zamanda dizi ve film müziklerinin bestecisi olan Mehmet Erdem programımıza sohbeti ile renk attı.

Müzik hayatına nasıl başladınız?
- "Ben aslında çaldığım enstrümanlar ile müziğin içindeydim. Seslendirmeler yapmadım. Sekiz sene Kardeş Türküler grubunda yer aldım, son 6-7 sene ise dizi ve film müzikleri yapmaya başladım.Albüm yapma fikri aklımda yoktu. Bana şirketten teklif yapıldığında bu teklifi düşündüm ve albüm yapmaya karar verdim. Oysaki hiç düşünmemiştim albüm yapmayı, zorla yaptırdılar diyebiliriz."
Hakim Bey şarkısıyla çıkış yapan Mehmet Erdem, çıkış şarkısı için " Sezen Aksu'nun yazdığı bir şarkı ve benim de eskiden beri sevmiş olduğum bir parçaydı ben de çıkış parçası olmasını istedim." Dedi. Albümünde yer alan şarkıların albümde bulunma sebebi olarak da kıyıda köşede kalmış parçaları gündeme getirmek istediğini belirterek albümünde yer aldığını söyledi.

"Sahnede çok rahatım"

Sahne de çok rahat olduğunu söyleyen müzisyen "Benim en rahat olduğum yer hep sahneler oldu. Kedimi sahnede çok rahat hissediyorum." Diyerek sahneyi sevdiğini söyledi.
Şu an ki durumun kendisini zorladığını bu yüzden de yoğun bir tempoda çalışmalarına devam ettiğini belirtti.
Albümünde yer alan "Hayat Bu" şarkısının "Vücut" filmi için yaptığını söyledi. Albümünde bulunan parçaların repertuara giriş ve çıkış sıralamasının bulunmadığını "Sevdiğimiz şarkılarsa söyleyelim." Diyerek bu şarkıların bir sıralaması olmadığını belirtti.
Akıllarda merak konusu olan sorulardan birisi de şuydu:
"Düet teklifleri aldınız mı?"
- "Evet bir çok düet teklifleri aldım . Dizi ve film müzikleri için de bir çok yerden teklif aldım. Ama oyuncu olmayı hiç düşünmedim." Diyerek oyunculuğu düşünmediğini söyledi.

"Evimde televizyon yok!"

Televizyon izlemeye pek vaktinin bulunmadığını söyleyen Mehmet Erdem "Dizi ve film müziklerini yapıyorum. Televizyon izlemem gerekiyor ; fakat zaman bulamıyorum." Dedi. Bunun üzerine "Kendi klibinizi nasıl izlediniz?" sorusunu sorduk ve " Eve getirdiler izlettiler" cevabını aldık.
Kendisinin Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi bölümü mezunu olduğunu öğrendiğimiz müzisyen, ailesinin müzik konusuna öncelerden pek sıcak bakmadığını ; fakat iş ciddiye bindikçe ailesinin de destek verdiğini dile getirdi.

 

Yorumlar

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur