Volga Tamöz Radyo Müzik`te

Volga Tamöz;Radyo Müzikstüdyolarında Refik Sarıöz'ünkonuğu oldu. Programda öne çıkan başlıklar şöyle;"Proje albümünün maddiyatla alakası yok

Volga Tamöz Radyo Müzik`te

"Meslektaşlarım proje albümleri çıkarttıklarında ben çok mutlu oluyorum. Her şeyden önce müziğin üretildiği yerde keyif vardır, müziksiz bir hayat düşünemiyorum. Bence bütün insanlar için de bu geçerlidir. Yapılan bütün emeğe saygı duyulması gerektiğini düşünüyorum. Meslektaşlarımın yaptığı işlerin hepsi birbirinden değerli. Ne kadar çok şarkı yaparsak insanlar o kadar çok şarkı dinleyecek. Aslında bütün hikaye bu. Maddiyatla alakası yok, bestelerimi yapıyorum. Normalde bir starın albümünü yaparken onun bütün kariyerini, daha önceki şarkıları, sonraki şarkıları düşünmek zorundasınız. Kendi proje albümünde daha özgür ruhlu yapılan bir durum var. Çok fazla şarkı yapıyorum, bana inanılmaz bir heyecan veriyor. Yapmış oduğum albümle stüdyodan çıkma şansım oldu. Bundan beslendiğimi farkettim ve çok sevdim."

"No name'lere ihtiyacımız var"

"Dünyadaki büyük medya kuruluşlarına baktığınız zaman Mtv ya da başka kanallara, her hafta 4 ya da 5 tane noname görürsünüz. Orada bir sistem var ve insanlar beğeniyorsa kimse bunun önüne geçemiyor. Bizim sektördeki sorun şu; no name'lere çok ihtiyacımız var, yeni heyecanlar gerekiyor ama sistem bunu izin vermiyor. Böyle bir projenin içinde gerçekten yeteneklerine inandığım kişilerin olmasını ben istedim çünkü bizim ülke olarak yeni şarkılar, yeni seslere ihtiyacımız var. No name'ler tek başlarına çıkamıyorlar. Aslında beğeniyorsak onu yürütmemiz gerekli."

"Demet Akalın ile Sebastian şarkısı için konuşmadık"

"Demet Akalın ile çalışan bestecinin Hande Yener ile çalışması sorun değil çünkü hepimiz profesyoneliniz. Ersay profesyonel bir besteci ve herkesle çalışabilir. Burada yaratılmak istenen bazı şeyler var. Hemen bir gruplaştırma yapmak istiyorlar ama öyle bir şey yok. Asıl olan şey üretmek. Ersay da çok mutlu çünkü Sebastian şarkısı çok geniş kitlelere ulaştı. Demet yeni albüm için tebrik etti beni ama şarkı üzerine konuşmadık."

"Film müziği yapmak için zaman lazım"

"Müzik prodüktörlüğü içinde aranjör, söz yazarı hepsini barındırıyor. Prodüktörlüğü çok seviyorum ama ben kompozisyon mezunuyum. 87'de konservatura girip ancak 2004'te çıkabildim. Uzun bir eğitimim var ve bu eğitimi almış biri olarak görsele müzik yazmayı, reklam müziği yapmayı da çok seviyorum. Biz normalde albümleri yaparken elimizde materyal yok ama orada baya bir film geliyor karşına ya da reklam geliyor. Ben izlerken beynim onun müziğini besteliyor ve benim için başka bir tat oluyor. Dolayısıyla reklam filmi müziği yapmayı da çok seviyorum. Film müziği yapmak her müzisyenin hayalidir. Teklif çok geliyor ama zaman sıkıntısı var. Bir film 1 ayda vizyona çıkıyor, bu iş bu kadar kısa zamanda olmaz."

"Uzun yol arkadaşlarım var"

"Benim uzun yol arkadaşlarım var. Mustafa Sandal, Mirkelam, Ajda Pekkan gibi daha ismini saymadığım bir sürü değerli sanatçı benim uzun yol arkadaşım. Klişe gibi gelebilir ama gerçekten hepsiyle çalışmaktan çok zevk alıyorum. Benimle çalışan insanlar bilirler, ben o enerjiyi alamıyorsam zaten çalışamıyorum. Zorla yapılacak bir şey değil bu."

 

Yorumlar

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur