Karma Türk Söyleşi`de

Karma Türk Söyleşi`de

Milliyet Gazetesi'nde "Radyo Dünyası" bölümleriyle tanıdığımız Yeliz Aras' ın yapmış olduğu söyleşiyi tüm RADYOCUYUZ.COM okurlarının istifadelerine sunuyoruz.

RADYO DÜNYASI

Şu çılgın KarmaTÜRK'lüler

'YENİ JENERASYON TÜRKÇE MÜZİK' SLOGANIYLA RADYO DÜNYASINA ADIM ATAN KARMATÜRK, AZ TEKRARLI ÇOK ÇEŞİTLİ YAYINLARI VE ARŞİV ZENGİNLİĞİYLE İDDİALI

KarmaTÜRK


O yeni doğmuş, bebek gibi bir radyo... Hareketli, kıpır kıpır, etrafına neşe saçıyor. Yeni olduğundan belki de en çok o göze çarpıyor. Bir an evvel büyüklerinin geçtiği yollardan geçmek için sabırsız. Henüz 5 aylık olmasına rağmen çoktan tay tay dönemini geçmiş, emeklemeyi hızla sürdürüyor, yürüyecek ve belli ki hızla koşacak... Onun adı KarmaTÜRK. "Biz şehir radyosuyuz" diyorlar. Evet, tam bir şehir radyosu. Stüdyoları da şehrin ortasında, İstanbul Maslak'ta, 19. katta! Pencere-lerinden dışarıya baktığımızda sol tarafta İstanbul'un eşsiz Boğaz manzarasıyla, sağ tarafta da malum İstanbul trafiğiyle karşılaşıyoruz. İstanbul'un 'karma' hali müziklerine de yansıyor. Çok çeşitli müzik sunuyorlar. 99.0 frekansından yayın yapan KarmaTÜRK'ün Müzik Direktörü Çağan Üçer ve ekibi, sizler için her gün boş bir çerçevenin içine kendi renkleriyle resimler yapıyor ve gururla duvara asıyorlar. Biz de onlarla beraber sözcüklerden resimler yaptık... Buyurun karma'şık' bir sergiye...

KarmaTÜRK radyolar arasında nasıl yer buldu? Sizin göreviniz nedir?
N.A.R Group olarak 2 frekans TMSF'den, 2 de özel frekans satın aldık. Bunlardan birine de KarmaTÜRK adını verdik. N.A.R Group'un CEO'su, KarmaTÜRK'ün Müzik ve Program Direktörüyüm. 9 Kasım 2006'da yayınlarımıza başladık. 'Şehir radyosuyuz' tanımını yapıyoruz.

Şehir radyoculuğu ne demek?
Şehre hâkimiz. Şehir hayatını yansıtıyoruz, ama şehir insanı diye sınırlamıyoruz.

Sizce bir radyoyu etkili kılabilmek için nelere öncelik verilmeli?
Temiz yayınının olması çok önemli. Bizim teknik altyapımız çok kuvvetli. Yayıncılarımız tecrübeli, kültürlü, hayatı takip eden, müzikten ve hayattan haberdar.

'Zımba gibi gençlere hızlı müzik'

KarmaTÜRK'ü arkadaşınıza tavsiye ettiğinizi varsayalım. Nasıl anlatırdınız?

Kimsenin gıy gıyla uğraşacak durumu yok, neşeli bir radyoyuz. Yeni bir müzik sistemimiz var, yayını çok hızlı güncelliyoruz. Çok çeşitli müzikler çalıyoruz. Mesela Göksel'in CD'si geldi. Şarkılarını dinliyorum; beğenirsem 10 dakika sonra radyoda çalmaya başlar. Müziğimiz çok hareketli. Her şeyi, dünya radyolarını da takip ediyoruz.

Çok çeşitliliğe vurgu yapıyorsunuz. Ne demek istiyorsunuz?
Müzik çeşitliliği önemli, zımba gibi gençler var. Müzik kütüphanemde 3000 şarkı mevcut. Haftada 300 şarkıyla dönen radyolar var, biz 1970 şarkıyla dönüyoruz.

Frekansımızı KarmaTÜRK'e ayarladığımızda nasıl müzikler duyacağız?
Yüksek tempolu bir radyoyuz. Sadece pop çalmıyoruz. Dans ve ağırlıklı remix; rock ve Türkçe rap iyi olan her şeyi çalıyoruz. Yeni jenerasyon Türkçe müzik, şehrin en iyi Türkçe müziği diyoruz, iddialıyız.

Şarkıları kategorilere ayırırken sizin için önemli olan nedir?
Önemli olan alt ritimleri. İbrahim Tatlıses'in Ağrı Dağı şarkısının remix'ini çalıyorum. Alişan'ı da, Özcan Deniz'i de çalarım. Vokalin arabeskliği önemli değil, altyapısının uygunlugu önemli. Karma diyoruz, yabancı müzik de çalabilirim.

Sizin radyoculuğunuz nasıl başladı?
Tesadüfen başladı. Bir arkadaşım sesimin bu konuda eğitimsiz olmasına rağmen çok iyi olduğunu söyledi. Bir haftada yayına başladım. Her şeyi yayında öğrendim. Farklı alanlarda tecrübelerim var, müzik, organizasyon, reklamcılık ve gazetecilik bilgimi burada kullanıyorum.

Birçok iş yapmışsınız, en keyif aldığınız hangisi oldu?
Radyo programı yapmak. Çok güzel birebir bağ kuruluyor. Alınan geri dönüşümler çok önemli. Program ayrı bir enerjidir, düşünün 13 sene boyunca büyüdüğünü izlediğim dinleyicilerim var.

Bu kadar keyifle yaptığınız bir işi KarmaTÜRK'te de sürdürmeyi düşünmüyor musunuz?
Burada aldığım sorumluluk o kadar büyük ki hâlâ oraya gelemedim, ama söyleyeceklerim birikti. Programcılar da istiyor.

Uzun yıllar radyoculuğun içinde olan biri olarak, sizce bir radyo nasıl olmalı?
Radyoculuk önemli bir meslek. Radyo dediğin sürprizli olmalı, zaten herkesin iPod'u var, kendi istediği şarkıları sıralayabiliyor. Radyo niçin dinlenir? Merak uyandırmak için. Beni sıkacak bir şeyi dinletmem. Eğlendiren, motive eden yayın anlayışına sahibim. Bazı radyolarda ya laubalileşme var ya da, basmakalıp makineleşme halindeler. Ben radyonun da bir kişiliğinin olmasını istiyorum.

'Yaratıcılığa teşvik çok önemlidir'

Özgürlüğün kısıtlanmaması ve yaratıcılığa teşvikin olması yeteneklerin daha kolay gün yüzüne çıkmasına olanak sağlar. Siz bunu DJ'lerinize uyguluyor musunuz?

İnsanların yaratıcılığını serbest bırakmak çok önemlidir. Radyoculukta da bu çok önemlidir. Yayına çıkarken yaşanan en ufak bir huzursuzluk yayını da etkiler. Radyoculuktan gelen bir yönetici olduğum için onları çok iyi anlıyabiliyorum.

Dinleyicilerin yorumları nasıl?
Birlikte etkinlikler düzenleyecek misiniz?

İletişimimiz çok güzel, www.karmaturk.net adresinden de yayınımız kaliteli olduğundan yurtdışından çok dinleniyoruz.
Etkinlikler de olacak ama çok yeni bir radyoyuz.

KarmaTÜRK'te neler oluyor?

Onur Yar, sürprizler ve sevdiğiniz şarkılarla 'Sabah Karması'nı yapıyor. Programda DJ'lerden, şirketin temizlik görevlisine, güvenlik elemanından, birçok çalışanı dinlemek mümkün!
Birsen Tarhan, Kültürel ve sanatsal etkinlikleri 'Birsen Günlük' programında dinleyenlerine sunuyor.
Zeynep İnceoğulları, hayata dair ilginç detayları ve kültür sanat haberlerini 'Karma Kahve'den bildiriyor.
Kerim Sarı, 'Gün Ortası'nda müzik haberleri, trafik, hava durumu ve İstanbul ile ilgili bilgiler veriyor.
Nehir Babataş, Trafik Uzmanı, kazaları anında dinleyenlere bildiriyor.
Neval Aldırmaz, İstanbul için semtlere göre hava durumunu veriyor.
Kaan Gökman, 'Drive Time' programını ve iyi remix'leri dinleyebileceğiniz 'Karma Cool'u yapıyor.
Onur Alp İzgi, haftasonları İstanbul'da yapılacaklar ile ilgili önerilerde bulunuyor.
Tansu Çağlayan, cuma ve cumartesi 'KarmaClub Top 20' de klüplerde en çok çalınan 20 şarkıyı dinleyicilerle buluşturuyor.

Yorumlar

 1. 16 Ekim 2007 Salı simel

  Ben az önce bir haber aldım Ender Uslu'yuda taca atmışlar:)
  (futbolda kullanılan bir kelimedir top oyun alanının dışına çıkınca kullanılır)

 2. 16 Ekim 2007 Salı aslı

  çağan hanım suan tarihler 16 ekim 2007 yi gösteriyor su ballandıra ballanrıa anlattıgınız nar grouptan sizide kovalamışlar..ne acı...onca insanı karşınıza alıp hiç biriniz işten çıkartılmıycak diye söz verip 500 milyona çalışsan temizlik görevlilerine kadar çıkardınız işten sadece bir kaç ay daha kasanızı doldurmak için onca insanın günahını çekmicekmisiniz acaba?biz buna gün olur devran döner diyoruz....saygılar

 3. 13 Ekim 2007 Cumartesi Gizem UZUNER

  Kendinizi kurtarmaya çalışmayın çalışanların isimlerinipatron arasındaki ilişkilerini yorumlayacak kadar ozaman size söz hakkı düşmüyor ki sizin bukadar özelibilebikmeniz için çalışanı olmanız lazım kendiniz kandırmayın ..bence yormayında sizin kimolduğunuzuda anlayan anladı aklanmaya çalışmayın Anladın Sen O'nu;)

 4. 11 Ekim 2007 Perşembe melisa

  selamlar... onur birsenle seni sabahları büyük bir keyifle dinliyorum ama birseni görmek istiyorum resmi niye yok burda...bu arada seni gördümm süpersin onurrrr ikinizide çok sewiyorummm ...

 5. 10 Ekim 2007 Çarşamba dd

  Yazi agziymis da bilmemneyms de. çok zeki saniyorsun sen kendini bence. birincisi reklam ajansiyim dikkat et calisani demiyorum ajansiyim diyorum sen ordan cikar kim oldugumu madem bu kadar meraklisin. ikincisi lansman gecesi diyorum, hadi üücüncüsü de palmali diyeyim. anladin sen onu!!!

  o verdigin isimleri mi savunucam saniyosun burada yok onlar işini cok iyi biliyor, yok soyle yapiyolar diye. ben nardaki gelen gecen ve su anda calisan kimsenin iş bilmedigini soyluyorum, bu da o masalara is bilmeyenleri oturtan kisinin sorumlulugu, yani :) sen hala nerelerdesin helal olsun :))

 6. 10 Ekim 2007 Çarşamba gülenay

  merhabalar....her sabah onur ve birsenin programını büyük bir keyifle dinliyorum...yanlız onur ve birseni çok merak ediyorum... en azından resmlerini görmek istiyorum...teşekkür ediyorum vede başarılarınızın devamını diliyorum :))))

 7. 10 Ekim 2007 Çarşamba Gizem UZUNER

  Sözümm DD'ye :) Gercı bu yazı agzı ıkı kısıye ait olabilir ya Ender Uslu yada Hakan Emren madem yatırımcının yanlıs yonlendırıldıgını bılıyordunuz 6 ay boyunca Armutmu topladınız doldurdunuz ınsanları ordan burdan aynı radyolarda calıstık dıye ve okadar insanı niye ekmeğinden ettiniz kardeşim böyle şeyler en baştan söylenir projeler hazırlanır yazılır cızılır 35'lik içmeye benzemez .Bu profesyonel iş hayatında işindende olursun ama sızı bırakıp gıden adamların arkasından da hala sagda solda konusmak yakışmaz yanı burda sıze elestırı yazıcak ınsalara cevap verıcek zurnanın son delıgı konumundasınız ..bide utanmadan yo o böle diyor yok bu böyle diyorsunuz 60 'ın üzerinde adam cıkardınız bu konusan 60 kısıde serefsızmı ,riyakarmı sözlerinize dikkat edin ve bundan sonra dısarıda olan eski çalıştığınız insanlar için hakkında konusurken daha dikkatli davranın dedıkodu yapmayın bukadar işiniz iyi biliyorsanız buyrun istersenız 1kişi de olsa götürün ama sızınle calıstıgını söylemek istemeyen personılınız ıcınde zorakı referans olup sagı solu aramayın ,hoş sizi kimse referansta almıyor ..Biz yine bu sektörün içinde işini yapanlar olarak yer alıyoruz başarılı ve adam olana her yerde ekmek var Neyse Dikkatli olun ..ben uyarayımda sızı sonrasını dunusunuruz..Sabır tasıyor .. ........

 8. 9 Ekim 2007 Salı sariyem

  NAR mış grupmuş ıyy ıyy tiksiniyorum manavdan Nar alamaz hale heldim..iğrenç şeyler

 9. 8 Ekim 2007 Pazartesi seko

  Ya bi grup kendini bukadar itici bi hale getiremezdi gerci ne gurup ya.. Hala 1 ,2 kişi üzerine yüklenip prım yapmaya devam edıyorsunuz bu yorumarla.. bırakın artık bu ayakları da işinizi yapın..Hangi yüzle cevap yazarsınız bide buraya ..

 10. 7 Ekim 2007 Pazar refik diyar

  Ne üsküdarı ne atı:))?Bırakın bunları.. Bu cevap yazısı yazan arkadası okudum aklıma bi isim geliyor ama onun zikrettiği isimler gibi saygısızlık yapıp ismini anmayacağım..Hersey ortada Kendine çalışan kendi teknik egolarını deneme tahtası olarak bu kurumda kullanmaya devam edip başına öne ey yoluna devam et mıllete ve sızın ıcın yapılan yorumlara hala hangı yuzle cevap verme hakkı doguyor anlamıs degılım hayatınız boyunca sıze basarılar dılerım bu projenın sızın ıcın sonlanmaması dılegıyle ..yoksa uzucu olacak sanırım her acıdan..

 11. 4 Ekim 2007 Perşembe dd

  Ne de güzel baslamissiniz cumleye. Hersey ............. ayrılması ile baslamismis.

  Oraya birilerinin BUYUK PATRON olma sevdası amacıyla alınmış ve daha sonra mecburi nedenlerden dolayı işten çıkarılmak zorunda kalmis kişiler basimiza radyocu kesilmis de utanmadan bu siteye yazi yaziyorlar.

  Adam kayırmacılıgın en buyugu, butun masalara iş bilmeyenleri oturtma, esini, karisini, karisinin iyi anlastiklarini bazi koltuklara oturtma, kadrolasma ve adamcılık o bahsettiginiz kişi NAR'dan ayrıldıktan sonra sona erdi asıl. Koca sirket ondan sonra reklam almaya basladi. Ondan önce reklam için kapıya gittigimizde 4-5 dolar fiyat cekenler ayni zamanda olmayacak hayalin pesinde kosan burnu havada'lar ve her cumlesine AMA POWER FM GİBİ, AMA POWER FM'de ile baslayanlardan olusmuyormuydu?

  Neredeyse koca 1 televizyon kurulacak paraya hepitopu 3 tane yerel radyo kuranlar ve yatırımcıyı yanlis yonlendirenler herhalde su anda orada calisanlar degildir?

  Ayni dili konustugun bir baska arkadasin caglar demirel işte asagida yazdiklari, en buyuk adamciligi, yalakaligi sizler yapmadınızmı?

  İşte biz kafa kafaya vererek bu yazıyı yazmak zorunda bırakılan kişiler YENİ JENERASYON yerine, POWER FM'den ayrılarak POWER FM'in kopyasını kurmaya çalışanlar ve ÇAKMA CEM HAKKOCULUĞA oynayanlar mı desek acaba bunun yerine?

  Bütün bir sene boyunca beceriksizliginiz yüzünden yayına sokamadıgınız radyolar tıkır tıkır işliyor su anda. Hem de 80 degil, 40 da degil, 10-15 kişiyle ve daha da kaliteli biçimde. Ama siz orda catır catır catlıyorsunuz işte. Yürüsün adamlar yayına devam etsin, helal olsun!

  Yöneticiye saksafon cekmek o yonteicinin evinde yatıp kalkmak, yöneticinin evinden cıkmamak ve onunla oturup sürekli etraftakilerin dedikodusunu yapmak, birilerinin ayagini kaydirmaya calismaktir.

  80 kişi zamanında dedikodu kazanı olan şirketinizden bir kişi bile konusmuyor su anda dışarıya, en ufak haber bile cikmiyor içerde ne olup bittiginden.

  Siz Atatürk Türkiye’si adına verilmesi gereken savaşı vermeye devam edin, atı alan üsküdari geciyor.

 12. 30 Eylül 2007 Pazar İÇİMZİDEN

  Liberal Türk yayıncılığı; Kadrolaşmanın her şeyin ötesinde olduğu, başarıların , kültürel formasyonun , eğitimin önemsiz olduğu , adam kayırmanın , adamcılığın daha önemli olduğu bir yayıncılık... Aşağıda yazılanları dikattle okumanızı tavsiye ediyorum..

  Her şey Sarp YELKENCİOĞLU’nun NAR GROUP’tan ayrılmasıyla başladı.Ağustos ayında göreve gelen Show Radyo’da “Show TV” markasının da getirdiği avantajları kullanarak isiminden söz ettirmeye çalışan ancak bunu birtürlü başaramayan daha sonra büyük bir fiyaskoyla dağılan show gurubu radyolarından nihayetinde ayrılmak zorunda kalan Ender USLU’nun en sonunda istediği gibi Radyoların Yardımcı kordinatörlüğüne getirilmesi ve Başında bulunan Çağan UÇER’in de Radyoların Başına geçmesiyle sonun başlangıcına imza atılmış oldu…

  her alanda lider olmayı hedefleyen, her şeyden önemlisi çalışanlarına tüm sosyal hakları verilmiş ve maalesef tüm çalışanları emperyalist medyaya yem edilmemişti..

  Çağan UÇER ve Ender USLU’nun Radyolara gelmesinden sonra nasıl bir düzen gerçekleşecekti ? Neler olacaktı ? NAR GROUP daha iyiye mi gidecekti yoksa batırılacak mıydı ? NAR’ın yatırımcıları DEVA ile yakınlığı bilinen ve O’nun referansı ile NAR GROUP koordinatörlüğüne getirilen Çağan UÇER neler yapacaktı ?

  İlk gün NAR GROUP’un oturmuş ve başarılı bir radyo topluluğu olacağını söyleyen UÇER bu radyolarda herhangi bir değişiklik yapılmayacağını bazı sıkıntıların ufak tefek şeylerden kısılarak kolaylıkla üstesinden gelinebileceğini, kimsenin 1 yıl içinde işten çıkarılmayacağını bunun garantisini karşımızda timsah göz yaşları dökerek verdi. CEO olarak göreve başladığı ilk gün…

  Kapalıkapılar arkasından yatırımcı vekilleri ile yapılan gorusmeler, onların işten çıkarmak istedikleri gerek duymadıkları IT departmanı ve iş yapmayan reklam departmanı ve nedendir bilinmez açılması büyükbir ayak bağı olan İnfo KARMA radyosunu kapatmak istemelerine karşın Çağan UÇER’in iş yapmayan kısımları elinde tutarak ki bu kişilerin yola ve bu davaya baş koyduğu dostları ve onların takımında yer alan çalışanlarının çıkarılması yerine onlara çıkarılırken az zararı dokunabilecek vede potansiyel iş gücü olan insanların çıkarılması gözlerden kaçmadı..mesela IT bölümünde yer alan 3 kısıden bırı cıkarılmak ıstenınce hemen bır radyonun yayıncısı gozden cıkarılır..Yatırımcı en son IT direktörünü işten atmak isteyince onun yerine Teknik’te olması gereken ihtiyaç duyulan kişinin çıkarılması…Hiç unutmayacam… Neyse 3 yada 5 le olan olaylar değil bu gelişenler..mevcut sayı 80 iken bir anda 40 kısının işine “arkadaşlar size garanti ediyorum 1 yıl boyunca kimsenin işten çıkarılmama olayını garanti ediyorum kafamızı böle şeylerle bulandırmayalım “ diyen zihniyeti kınıyorum...YENİ JENERASYON ARTIK DIŞARIDA BAŞKA MEDYA KURULUŞLARI İÇİNDE…YENİ JENERASYON ÇOKTAN AYRILDI O YERDEN

  Bir markanın duruşunun olması gerektiğine inananlardanım , marka onu yaratanın duruşunu göstermeli , o duruş onurlu ,saygılı ve prestijli olmalıdır ! Hiçbir zaman çalışmış olduğu takım arkadaşlarını başka kollara kötülememelidir, bunlar sonderece amatörce davranışalardır Bugün yönetimler değiştiğinde haksızlıklarla savaşmak yerine yeni yöneticilerine saksofon çekenlerin , anlık kendilerini kurtarmak adına çalışma arkadaşlarını satanların kısaca Amerikan bireyselciliğini savunanların da ömürlerinin kısa olduğunu tarih göstermiştir. Önemli olan kolektif bir yapı altında her şeyi eşit oranda kendimiz , ailemiz , toplumumuz ve ulusumuz adına yapabilmektir.

  İşte biz kafa kafaya vererek bu yazıyı yazmak zorunda bırakılan kişiler YENİ JENERASYON!!, bu slogan altında gerçekleştirdiğimiz tüm faaliyetlerimizde , Türk medyasının bu kaos içinde yaşadığı zor günlerde bir minik molekül olarak bile olsa ideal Atatürk Türkiye’si adına verilmesi gereken her savaşı vereceğiz…

 13. 24 Eylül 2007 Pazartesi yeliz

  Çok iyi olmuş Çağan ve Zeynep denen o iki insanın ayrılması. İkiside antipatik, sevimsiz kişiliklerdi. ayrıca birisinin erkekmi kadınmı olduğuda tartışılır:) anlayan anladı...

 14. 25 Ağustos 2007 Cumartesi caglar demirel

  Aydyn Tan / 08.08.2007 18:25:38
  bugun aldygym son habere gore reklamcy sinem ceylan halkla iliskilerci zeynep inceogullari ve ceo cagan yuce isten cikarilmis cok uzuldum uzuntumu anlatamam:)


  UZLME DOSTUM GUN OLAA DEVRAN DONE YUKARIDA ALLAH VAR YOLLARI ACIK OLSUN ;)

 15. 8 Ekim 2007 Pazartesi serap

  ben onura bayylyyorum her sabah onu dinliyorum sesi süüper birsende fena diil :D neyse benim ku?um (onur)1 hafta kafasyny dinliicek puhaha

 16. 8 Ağustos 2007 Çarşamba Aydyn Tan

  bugun aldygym son habere gore reklamcy sinem ceylan halkla iliskilerci zeynep inceogullari ve ceo cagan yuce isten cikarilmis cok uzuldum uzuntumu anlatamam:)

 17. 8 Ağustos 2007 Çarşamba aylin

  arkadaslar hic ugrasmayyn ece denilen kisi belli radyo calisani...teddynin dedigi gibi maaslaryn yarysy dusurulmus reklam geliri olmayan radyolar,çyrpynyyorlar.orda duydugum kadaryyla cagan buyuk yhtymalle ece yazan kisi...sorunluymus :)...birsuru kisi onun yuzunden istifa etmis...ece buarada ben baska radyoda calysanym.:)..yanynda calysanlar seni konusuyor:)...

 18. 8 Nisan 2007 Pazar caglar

  Üzülüyorum 70 ki?inin ahyny aldylar veba?larynada gelemdyk kalmyyor sonucta onlarda evlat sahyby ,anne baba hycmy vycdanlary syzlamyyor..Neyse gurup dagylyrken acaba orda kalanlar su an byzym gyby sektorde calysan ynsalaryn karsylaryna hangy yuzle cykyp ys basvurusu yapycak yapsada geçmi? olsun ..Allah rahmet e?lesin

 19. 8 Nisan 2007 Pazar Teddyboy

  resimi bulamamamn gayet normal muhtemelen i?ten çykarylanlar arasyndalar..bu arada son haber NAR Group'un resmen balyoz darbesyyle dagylmasy...Yayyncynyn maasyny 600 mylyona dusuren ysteyen calysyr ysteyen ceker gyder acyklamaryyla Ozzy olmak üzere K-ROCK ta bi yayyncyyla devam eden kysa zaman sonra tamamyye silinecek bi?eyler ..

 20. 8 Şubat 2007 Perşembe ece

  Esin seninle u?ra?micam, daha önemli i?lerim var, ezik ve ba?kalarynyn gölgesinde kalmy? fikirlerinle sana mutluluklar dilerim

 21. 30 Temmuz 2007 Pazartesi esin

  ece hanım çok hafif kalmışsınız yine :))
  tuzak denen bişey vardır..adına argoda zarf derler...ben önünüze zarf atiim siz doldurun :))
  memlekette radyolar ve onları platformlarda temsil edenlere bak ...vah vah
  özellikle kendi yazdıklarınıza bakarsanız savundugunuz radyoyu nasılda guzel anlattıgınızı anlarsınız bayan...eger eleştiren degilde savunan kişinin yazdıklarından yola çıkarsanız kişilikli birisi oldugunuzu ortaya koyarsınız...bana kişilikten falan bahsedene bak..ne yazdıgından bile bi habersin..işin içine bide aizheimer girdi :)
  umarım bu yazıyada cevap vermeye kalkmazsınız..çünkü bu platformda daha akla mantıga yakın yazılar bulma ümidi ile bu konuyu kapatıyorum...bana teşekkürü bir borç bilmelisin..ve kimlerle aşık atacagınada dikkat etmelisin..bazı kişiler bırak kişiliğini erkek mi kadın mı oldugunu bile bulamamışlar :))
  take care

 22. 28 Temmuz 2007 Cumartesi gülhan

  ya hala onururun veya birsenin fotosunu bulamadım çatlıcam yaaaa,lütfen siz bari gönderinn

 23. 28 Temmuz 2007 Cumartesi ece

  Şu anda nasıl güldüğümü anlatamam:))) Durup dururken alakasız insanların günahını almayın, çağan bey ya da hanım her kimse aldığı paranın yarısına çalışıyosa helal olsun, işine sahip çıkmak budur işte, ayrıca bu tür şeyler radyo dışına taşmaz demekki siz de sepet havası oynayan işe yaramadığı için kovulanlardan birisiniz Aydın Tan her neyse daha fazla bu muhabbeti uzatacak değilim iş çığrından çıktı, hırsı boyundan büyük olanlarla laf yarışı yapacak değilim. Karmatürk süpersin ve eminim daha da iyi olacaksın, çünkü meyve veren ağaç taşlanır sadece, demek ki meyvelerin birilerinin boğazına takılmaya başlamış bile:)

 24. 27 Temmuz 2007 Cuma Aydın Tan

  arkadaslar canınızı sıkmayın ece diye cevap yetistiren radyoda calısan buyuk ıhtımalle cagan..yazı seklınden belli...bu insanlar aldıkları paranın yarısına calısıyorlar...gitsınler dıye yonetimden yapıldı anlamıyorlar.calısan insanlar ayrılıyor bunlar kovulmayı beklıyor hahhaahhaa

 25. 26 Temmuz 2007 Perşembe ece

  Daha fena ya Esin Hanım, hiç dinlemediğiniz bir radyo hakkında olumlu ya da olumsuz yorum yapamazsınız, Ama görüyorum ki başkalarının yorumları herhangi bir olay karşısında fikir sahibi olmanıza hatta bir de eleştiri yapmanıza yeterli olabiliyor. Keşke yurtdışında okurken biraz da kişiliğinizin oturmasına yardımcı olacak kurslara gitseydiniz, böylece kendi fikirleriniz oluşurdu belki.. Bu arada yurtdışında radyo dinliyodum cümleniz biraz farklı amaçla söylenmiş gibi, ama ben de yurtdışındayken dinlediğim radyolardan bilirim burdakilerden farklıdır tarzları, bence özünüze dönün, kıyaslama yapmak için yanlış yoldasınız..

 26. 25 Temmuz 2007 Çarşamba esin

  ece hanım eger dikkatlice okursanız radyo degil karma dinlemiyorum dedim..
  gayette iyi bir radyo dinleyicisiyim..yurddışında egitim görürken alışkanlık haline gelmişti yabancı dilimin gelişiminede katkı olsun diye radyo başından ayrılmazdım..
  kişilğimden bahsetmeden önce keşke yazılan yazıları sindire sindire okusaydınızda,sinmeseydiniz :)
  kolay gelsin

 27. 24 Temmuz 2007 Salı ece

  Radyo dinlemeyen birinin böyle ahkam kesmesi çok ilginç doğrusu. Radyo dinlemiyorsun ama radyo müdavimlerinin ziyaret ettiği bir siteye girip yorum yazıyorsun, komiksin vesselam. Radyo dinleyicisi olmayan biri bir radyonun ömrünün ne olacağına karar veremez, ayrıca Karmatürk'ü seven dinler, sevmeyen dinlemez, hayat seçimlerden ibarettir, ben bu kanalı seçtim bunu dinliyorum, başkasının ne sevdiği beni ilgilendirmiyor. Kişilikten bahsetmişsin, hiç dinlemediğin, tarzını bilmediğin bir radyoyu hakkında sadece yazılanları okuyarak yargılamak sence kişilik mi???

 28. 23 Temmuz 2007 Pazartesi esin

  :) ben karma dinleyen biri degilim ama burdaki tartışmlara bakınca ne oldugu ortaya çıkıyor..yani her telden çalan bir radyo..reyting kaygısı içinde herkese hitap etmeye çalışan bir radyo oldugu apaçık ortada..bu tür radyoların ömrü uzun olmaz?yeni bir radyo aoldugu için söylüyorum..bu işi ancak tecrübeli ve isim yapmış radyoların denemesi lazım..gerçi onlardan bu sefer cepten yemeye başlarlar..radyolarda insanlar gibi olmalı..kişilikleri oturmuş...
  :)) kolay gelsin iyi günler

 29. 22 Temmuz 2007 Pazar ece

  Sevgili Mine Hanım,
  kültürünüz ve engin bilginiz gözlerimi yaşarttı, o zaman neden saf bir dinleyici gibi Karmatürk dinliyorsunuz ya da dinlemediğiniz bir radyonun dinleyicisine laf ebeliği yapıyorsunuz anlayamadım? Beni bu radyonun elemanı olmakla itham etmiştiniz ama sanırım siz Karmatürkün başarı grafiğinden pek haz etmeyen başka bir radyonun elemanısınız. Ben sevdiğim bir radyonun söyleşi köşesine girip yorumlarımı yazdım ama neden sizin bundan rahatsız olduğunuzu anlayamadım, size mi kaldı benim beğenilerimi eleştirmek?? Beğenmiyorsanız dinlemezsiniz olur biter, popmuş, popülermiş dinleyici müzik kalitesine bakar, türüne değil, size kendi müzik zevkinizle mutluluklar dilerim..

 30. 21 Temmuz 2007 Cumartesi Mine Kalyoncu

  Tekrar merhaba ece hanım.Karmatük bir pop müzik radyosu değil.Popüler müzik radyosudur.Pop müzik ve popüler müziği ayırd etmek gerekir.Popüler müzik bir tür değildir ve fantazi,pop,rock gibi tüm türleri içinde barındırır.Pop müzik ise 80'li yıllarda ortaya çıkan dance müziğinin piyasa tarafından tüketilebilir hale getirilmesi için formasyona uğratılmış halidir ve fantzi müzikle uzaktan yakına alakası yoktur.Yani bir radyo istasyonu (bu Powertürk içinde Karmatürk içinde geçerli) kenisini Türkçe Pop müzik radyosu olarak lanse ediyorsa Fantazi veya Rock çalmaması gerekir.Bu dinleyicileri kandırmaktır.

  Bilmem anlatabildimmi?

 31. 20 Temmuz 2007 Cuma ece

  Belli almadığın, biz buna kaçmak diyoruz, kabullenmek diyoruz :) Sen şimdi bu yorumumu da okuyacaksın, ya tükürdüğünü yalayıp cevap yazacaksın ya da başka bir isimle cevap yazacaksın, ama yazacaksın kesin!

 32. 20 Temmuz 2007 Cuma Kamil Topuz

  Ece sana en iyi cevap ne biliyomusun.Cevap yazmamak.Benim yazdıklarımla senin anladıkların çok farklı.Ne söylediklerini,ne düşündüklerini nede bu radyo istasyonunu kaale bile almıyorum.Saygılar...

 33. 19 Temmuz 2007 Perşembe ece

  :))) Arkadaşlar sakin olun, Kamil Bey ben zaten Karmatürk'te o bahsettiğiniz isimler çalmıyor demedim, onlarla birlikte her tür çalıyor dedim, hakikaten 7 yaşındasınız siz, öğretmeninize söyleyin okuduğumuz anlayalım bölümlerini tekrar gözden geçirsin sizle :) Mine hanım size gelince İbrahim Tatlıses'in Ağrı Dağı şarkısı ve yine Keskin Bıçak yorumu Karmatürk'te sık çalan şarkılar arasındadır. Bir şeye çamur atarken iyice araştırıp da at olur mu bir daha? Ayrıca Karmatürk elemanı değilim ne zamandan beri bir radyonun iyi dinleyicisi olmak o radyonun elemanı olmak oldu? İnsan sevdiği şeylere sahip çıkmalı Mine Hanım benden size bir tavsiye, yoksa sizin gibi oturduğumuz yerden atıp tutarız anca böyle..

 34. 18 Temmuz 2007 Çarşamba Mine Kalyoncu

  Ece hanım cozmopolit bi şehirdeysek ve her müzik türünü çaldığınızı iddaa ediyorsanız neden arabesk çalmıyorsunuz.Arabesk'te bizim kültürümüz değilmi.Yeni jenerasyon dinlemiyormu arabesk yoksa?İbrahim tatlıses'in hayranları eski jenerasyon yani öylemi.ahahahahhahah. Ece hanımı Karmatürk sözcüsü ilan edelim arkadaşlar (galiba karmatürk elemanı kendisi)

 35. 18 Temmuz 2007 Çarşamba Kamil Topuz

  Ece kardeşim neden sinirleniyosunki.Damarınamı bastım.Bana Serdar Ortaç,Demet Akalın,Ebru Gündeş gibi isimlerin rockçımı alternatifçimi yoksa fantazi sanatçısımı olduğunu senmi öğreticeksin.Sen giderken ben dönüyodum o yollardan.

 36. 17 Temmuz 2007 Salı ece

  Fantazi mi? Kamil arkadaşım sen hangi radyodan bahsediyosun? Karmatürk'te türkçe rocktan alternatife, poptan slowa her tür şarkı çalıyor, bence de 7 yaşındasın, çünkü daha neyin ne olduğunun farkında bile değilsin ayrıca yeni jenerasyon sadece alternatif dinler diye bir kural mı var, İstanbul kozmopolit bir şehir ve her kültürden insan var, Karmatürk senin gibi at gözlüğüyle bakan insanlara hitap etmiyor, sen dinleme zaten bu radyoyu, çok büyük kayıp değil..

 37. 17 Temmuz 2007 Salı Kamil Topuz

  KARMATÜRK yeni jenerasyonsa ben daha 7 yaşında falanım.Yeni jenerasyonun fantazi müzik dinlediği nerde görülmüş canım kardeşim.Yeni jenerasyon alternatif dinler bilmiyosanız araştırın önce.

 38. 12 Temmuz 2007 Perşembe ibrahim

  merhaba
  sitenize nasıl üye olabiliriz ?

 39. 12 Temmuz 2007 Perşembe melisa

  Onur Yar ve Rüzgar çok etkileyici sesleriniz var. Ayrıca sabah karması bir numara!

 40. 12 Temmuz 2007 Perşembe timur

  Karmatürk gerçekten genç bir radyo, ancak Sabah Karması dışında diğer radyolardan ayıran bir programı yok, diğer programcılar sıradan, Onur ise hem çok komik hem çok zeki, ve 8-9 saatleri arasında ona eşlik eden Birsen ile çok eğlenceli ve uyumlu bir ikili oluyorlar. Güne enerji dolu başlatan vitamin gibiler, uzun süre sizi dinlemek dileğiyle..

 41. 10 Temmuz 2007 Salı nurdan

  yeni jenerasyon turkce pop karmatürkkkkkkkkk ..super kerim ve kaan bayılıyorum size

 42. 10 Temmuz 2007 Salı tolga

  karmatürkü 3 aydır dinliyorum ve cok sevdim özellikle cumartesi akşamı remixlere bayılıyorum .umarım cizginizi bozmazsınız

 43. 6 Temmuz 2007 Cuma Adnan Hassan

  Bence yeni jenerasyon Türkçe Pop Müziği Oscar 102.2.İlginç olan hiç konuşmamaları.Bence çok iddalılar müzikleriyle

 44. 3 Temmuz 2007 Salı TUĞCE

  CAKMA POWER TURKK HELE AKSAM USTU YAYIN YAPAN ZENCİ GİBİ KONUSAN KAAN MIDIR NEDİRR :)))

 45. 2 Temmuz 2007 Pazartesi nedim

  :) serra hanım ''ne şeker kız yaaa''diyerek tikiliğini göstermiş..
  şule hanım ise ''onuur sen bizim herşeyimizsin'' diyerek trübün kültürünü sergilemiş..allah razı olsun sizlerden ki bizi ve dj imizi sizlerden ayıran özelliklerinizi burada sıralamışsınız..ama şunu unutmayın..siz tikiliğiniz ve alt kültürünüzle asla bu ülkenin jenerasyonunu temsil etmiyorsunuz :)
  olsa olsa sizden dejenerasyon olur...
  kendi kulvarınızda yazışmanızı tavsiye ederim.
  çok şekeeeeer yaaaaa :)))

 46. 2 Temmuz 2007 Pazartesi umut karabulut

  birsen tarhanı çok merak ediyorum çünkü onu dinlediğim an güne daha mutlu başlıyorum. çünkü ses tonu çok güzel onur yar ise süper bir adam bence ikisi bu programa çok yakışıyorlar. başarılar...

 47. 29 Haziran 2007 Cuma şule

  Onurun Hakan Gündüz olabilmek gibi bir kaygısı olduğunu hiç sanmıyorum. Adam almış gidiyo işte, Onur Yar sen bizim her şeyimizsin!!!

 48. 29 Haziran 2007 Cuma serra

  Semra Hanım ve Nedim Bey, size Hakan Gündüz ile mutluluklar diliyorum. Ben ve benim gibi düşünenler yeni jenerasyona hitap etmeyi mükemmel şekilde başaran Onur'la başlıyoruz yeni güne. Ne saçma sapan telefon şakaları ne de ne olduğu anlaşılmayan esprilerle boğuşmuyoruz en azından. Ama tabi size de hak vermek lazım jenerasyon farkı. Bırakın gençler gelsin artık yıllardır bıktık aynı isimlerden. Radyo dünyası da siyasete döndü kardeşim. Onur harikasın sen, bayılıyoruz sana ben ve benim gibi genç iletişimci arkadaşlarım.. Tabi Birsen'i de unutmamak lazım. Ne şeker kız o yaa.. İkinize de sevgiler.

 49. 27 Haziran 2007 Çarşamba nedim

  haklısınız ezgi hanım,burda haberi okuyup birde ben bakim dedim nası bişey diye,haklısın ne alaka :)
  onur kardeşimizin daha çok tırmalaması gerek hakan gunduz olabilmek için..ama semra hanımada katılmamak elde degil.tabikide insanlar bazı haberlerden yola çıkarak farklı lezetler tadmak isteyecektir..sonuç:kötü bi hakan gunduz taklidi,ondan öte gidemez onur abimiz :)

 50. 22 Haziran 2007 Cuma ezgi

  Onur Yar ve Hakan Gündüz!! Ne alaka yaa çok farklılar ayrıca anlamadığım nokta madem taklit olduğunu düşünüyosun neden orjinalini değil de ısrarla Onuru dinliyosun?? Eleştirinin de bir mantığı olmalı!!! Bence ve bir çok arkadaşıma göre Karmatürk'ün diğer radyolardaki sabah programcılarının arasında en iyisi Onur. Ayrıca Onur'un bir tanecik partneri Birsen de çok şeker, çok samimi ve doğal. İkisinin çok daha güzel işlere imza atması dileğiyle..

 51. 20 Haziran 2007 Çarşamba semra

  mrb bende bir karmatürk dinleyicisiyim yalnız bir eleştirim olacak şu ''eğer bundan nefret ediyorsanız... eğer bundan hoşlanıyorsanız...'' şeklindeki şeklindeki reklam hiç hoşuma gitmiyor her dinlediğimde aklıma geliyor eski tarz müzikleri,eğer bundan nefret ediyorsanız şeklinde belirtip kendi içinde bulundugunuz sanatın bir kısmını küçümseyerek kendi tarzınızı ön plana çıkarma şekliniz hiçde hoş değil.... ayrıca sabah saat 10:00 a kadar yayın yapan onur bey radyo d deki hakan gündüz gibi bir program yapmaya çalışıyor bende başka radyoları taklit etmektende vazgeçmelisiniz bırakın herkes kendi tarzıyla önplana çıksın sizde kendiniz gibi olun onur bey lütfenn kendiniz gibi davranın sizi her dinledigimde hakan gündüzün taklidini yapan birini dinliyormusum gibi hissetmek istemiyorum umarım böyle düşünen başka dinleyicilerde vardır.... iyi yayınlar.......

 52. 18 Haziran 2007 Pazartesi ASLI

  SENİ ÇOK SEVİYORUM ONUR YAR HARİKA PROGRAMIN VAR BAN SLM GÖNDERİRMİİSN SABAH HER SABAH SENİ DİNLİYORUM

 53. 16 Haziran 2007 Cumartesi ahu

  her sabahh dersheniyi giderkenn onur yar dinlemezsemm olmazzz o benimm sabah aldığımm birr ilaçç ozelliklede birsenlee yaptığı muhabbete bayılıorrumm gerçi birsenn ne kadardaa sıkıssadaaa... harıkaa bir programm yapıoosunuzz tebrik ederimmm...

 54. 14 Haziran 2007 Perşembe aydın sarı

  radyo dinlemeyi sevmezdim ama karma türkü dinlediğimden beri karma türk hastası oldum.en sevdiğim sabah karması onur yar kendi başına bir tarz birsen le beraber olan 1 saati daha da güzel


 55. 6 Haziran 2007 Çarşamba didem can

  bütün insanlara hangi frekansın ve kimin dinlenmesi gerektiğini her sabah tekrar hatırlattınız için bukadar muhteşem bi program hazırladınız için sizleri tebrik ediorum ve tabi her sabah o iş trafiğinde beni yalnız bırakmadınız için teşekkürler.birsen ve onur ikinizide çok seviorum ama onur sana aşıım :) kendinize iii bakın

 56. 4 Haziran 2007 Pazartesi kitapkurdu

  Akın kardeş, ne çok şey biliyorsun sen ya? yaza yaza bitiremedin. İstersen sana kitap basalım muradına er ne dersin?

  Tutarsız ve ne istediğini, neyi savunduğunu bilmiyorsun. Karmatürk ü bilmiyorsan sorun değil. Ama öğrenmemek için direniyorsan işte o zaman sorun! Anladın sen onu!!!

  Ayrıca senin çok iyi bir Karmatürk dinlediğin belli.. yoksa nasıl bu kadar çok şey bilebilirsin?

  Hazımsızlık gözünü karartmış.. Etrafına bak, atı alan Üsküdar'ı geçti.. Sen hala yerinde sayıyorsun..

 57. 3 Haziran 2007 Pazar akın ekinciler

  KARDEŞ KARMA TURKA DEĞİL KOLA TURKA İLE KARIŞTIRDIN GALİBA YAHU DAHA DİNLEYENLER RADYONUN İSMİNİ BİLMİYOR BEST FANLUB 98.2 EN İYİ MÜZİK

 58. 2 Haziran 2007 Cumartesi engin kara

  seviyorum arkadas karmaturkayı ve herkese öneriyorum hepinizde mükemmel insanlarsınız karmaturka ailesi mutlu günler dilerim he unutmadan ahmet daymn sizlere selamları var

 59. 29 Mayıs 2007 Salı akın ekinciler

  BU ARADA SENDE ORADA ÇALIŞANLARDANSIN GALİBA:))))))))))))

 60. 29 Mayıs 2007 Salı akın

  :D ORADA ÇALIŞMADIM ÇALIŞMAMDA ZATEN O KADAR BİLİYORSANIZ BUNUDA BİLİRSİNİZ http://www.rayad.org YANİ OYLAMA EN İYİ RADYOLAR BEN KARMA TÜRKÜ BULAMADIM SEN BULURSAN BANADA HABER VERSENE ŞİMDİ yürüüüüüüüüüüüüüüüüü bakalım......... ''BESTFANCLUB'':))) B E S T F M 98.2

 61. 28 Mayıs 2007 Pazartesi akın ekinciler

  İYİ HALT ETMİŞSİN AKILLI İLKNUR ALLAHIM YA :))))) BEN KARMA TÜRKÜ YENİ DUYUYORUM GERÇİ BESTFM DEN BAŞKA RADYO DİNLEDİĞİM YOK NEYSE !!!

 62. 28 Mayıs 2007 Pazartesi mert

  mehmet galiba sende oradan işi bilmediğin için kovulanlardan birisin htp raporlarını okumadan böyle bir yorum yapman çok yanlış unutmaki 5 aylık bir radyonun hemen zirveye konması söz konusu bile olamaz ayrıca unutma powerturkde ilk kurulduktan 2 yıl sonra ilk 10 a girdi..bence karmatürk powertürkün en büyük rakibi caldıkları müzikleriyle ve yayın ekibiyle çok kısa bir süre sonra zirveye konacagına inanıyorum

 63. 24 Mayıs 2007 Perşembe ilknur

  ilk günden beri karma türkü dinliyorum süperler özellikle onur yar ona aşığım muhteşem bi kişilik onun için işten ayrıldım ve iş aramıyorum ama sabahın 6 sında kalkıp 10 a kadar onu dinliyorum onur sana aşık oldum ben vermem seni kimseye

 64. 23 Mayıs 2007 Çarşamba mehmet

  Karmaturk'un cok duzelmesi gerekiyor.HTP raporlarinda geride ve cok eleman degistiriliyor.Cagan yoneticiligi bilmiyor.bu is ogrenmeklede olmaz.

 65. 15 Mayıs 2007 Salı ahmet

  Öncelikle böyle kaliteli güzel ve eğlenceli bir program sundugunuz için karmatürk ekibine özellikle onur yar ve birsen tarhan'a tesekküürler sabahları güne neseli baslamamızın baslıca sebebi sizsiniz on numara program yapıyorsunuz.
  Birsen Tarhan'nın resmini nereden bulabiliriz. bu kadar tatlı bir ses yok olamaz mukemmel bir insan allah onun gönlüne göre versin kendine özel bir saatte program yapmasını bekliyoruz resmini nereden bulabiliriz bize yardımcı olun birde bizden yarın programda bahsederseniz cok minnettar oluruz adlarımız ahmet ve erdal mert button calısanları adına kendinize cok iyi bakın dilerimki coook daha iyi yerlere ulasırsınız saglıcakla kalın

 66. 11 Mayıs 2007 Cuma sarılale

  iyi bir ekibi hiç ettikten sonra okadar insanın ekmeyiyle oynadıkatan sonra bırtane bile reklem donderemıyen bu radyo finasman sıkıntıyla maaşları dahi odemıyor..

Yorum Yaz


Yeni Kod Oluştur